به گزارش خبرگزاری برنا از سنندج، بهمن مرادنیا در نشست با تشکل های صنفی حمل و نقل جاده ای و رانندگان و شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر استان، قول داد مسائل و مشکلات مطرح شده را شخصاً پیگیری و در صورت نیاز نتیجه را طی جلسه ای مشابه به اطلاع حاضرین برساند.

وی اذعان داشت: فعالین حوزه حمل و نقل، طیف وسیعی از جامعه هستند که کاری پرزحمت و مسؤلیتی با اهمیت را بر عهده دارند.

یکی از مشکلات مطرح شده در این نشست امکان سوخت گیری ۱۵۰ لیتر گازوئیل در پمپ بنزین های کردستان در مقابل ۴۰۰ لیتر در سایر استان ها بود که استاندار ضمن قول مساعد نسبت به پیگیری سریع این مشکل، خاطرنشان کرد: نباید به هیچ وجه اجازه دهیم حق کردستان ضایع شود.

مرادنیا در خصوص مشکلات مطرح شده راجع به مرز باشماق، نیز اظهار داشت: مسؤلیت مرز رسمی باشماق به اداره حمل و نقل استان واگذار شده و به شدت پیگیر ساماندهی این مرز هستیم.

وی در پاسخ به گله مندی از برخورد ناشایست طرف عراقی با رانندگان ایرانی، گفت: طرف عراقی بعضاً کم لطفی هایی می کنند که برای ما قابل تصور نیست اما اگر قرار باشد آنها به رانندگان ما بی حرمتی کنند و شان انسانی آنها را زیر سوال ببرند، ما هم مانند آنها رفتار می کنیم.

مرادنیا همچنین نیروی انتظامی و دادستانی را مسئول برخورد با افراد شرور و باجگیر در مرز باشماق عنوان کرد و از دستگیری تعدادی از این افراد خبر داد.

وی مشکلات و گلایه های مطرح شده در حوزه کاری صنعت، معدن و تجارت استان و همچنین بیمه تامین اجتماعی را نیازمند حضور مدیران مربوطه دانست و افزود: در بحث حل مشکلات استان، با هیچ مدیرکلی تعارف ندارم.

استاندار در ادامه ضمن یادآوری اینکه کشور در شرایط ویژه و سخت ناشی از تحریم ها قرار دارد، افزود: انصافاً علیرغم مشکلات فراوان، در تمام حوزه ها بویژه راه و جاده، در استان کارهای خوبی انجام شده و دولت سعی کرده عقب ماندگی های چندین ساله استان را جبران کند.

مرادنیا فراهم نمودن زمینه های سرمایه گذاری و پای کار بودن مردم برای ایجاد توسعه در استان را نیازمند تلاش همگانی دانست و افزود: ما هم به عنوان دولت تلاش داریم زیرساخت های سرمایه گذاری را فراهم کنیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: