به گزارش خبرگزاری برنا؛ شهرام حبیب زاده در خصوص آخرین وضعیت ابتلاء به بیماری کرونا در استان عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۶ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۳۴ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی در خصوص آمار تفکیکی موارد بستری ناشی از ابتلاء به بیماری کرونا در هر شهرستان اظهار کرد: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷ نفر از اردبیل، یک نفر در پارس آباد، ۴ نفر مشگین‌شهر، یک نفر گرمی، ۲ نفر خلخال و یک نفر از بیله سوار گزارش شده است.

دکتر حبیب زاده با بیان اینکه متأسفانه یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلاء به بیماری کرونا فوت کرده است، افزود: در حال حاضر تعداد ۲۲۴ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه مورد درمان هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به حضور دانش آموزان در مدارس خاطرنشان کرد: انتظار داریم اولیا و مربیان و نیز مدیران مدارس سلامتی فرزندان و دانش آموزان خود را به جد پیگیری کنند و علائم احتمالی را با پزشک در جریان بگذارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خروج شهرهای استان از وضعیت قرمز را ناشی از جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی از سوی مردم دانست و افزود: انتظار داریم مردم منتظر صدور دستورات و محدودیت‌ها نبوده و خودشان در مقابله با این ویروس همت داشته باشند و قطعاً شکست این بیماری عزم همگانی را می‌طلبد و کادر درمان به تنهایی نمی‌تواند در عدم شیوع آن دخیل باشد.

دکتر حبیب زاده ادامه داد: مردم در اماکن پر تجمع و هنگام حضور در وسایل حمل و نقل عمومی حتماً از ماسک استفاده کنند و رعایت فاصله اجتماعی را مد نظر قرار دهند چرا که فعلاً تنها راه مقابله با این بیماری و پیشگیری از ابتلاء به آن استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده است و توصیه می‌شود مردم به هیچ وجه خود را از ابتلاء به این بیماری مصون ندانند، این ویروس در هر مکانی وجود دارد و باید مردم به فکر سلامتی خود و خانواده خود باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: