به گزارش خبرگزاری برنا؛ اقبال عباسی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، اظهار داشت: همه دور هم جمع شدیم تا به دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با بیماری کمک کنیم، نواقص و اشکالات دلیل بر مطرح شدن آن‌ها نیست.

وی افزود: برای جلسه آینده گزارشی از آخرین وضعیت بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و مطب پزشکان در امر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص بازگشایی مدارس، تصریح کرد: هدف از بازگشایی مدارس این بود که در مراکز آموزشی خدمات ارائه شود، گرچه مدارس باز است و امکانات آموزشی در مدارس وجود دارد، بنابراین معلم و مدیر مدرسه نیز حتی در صورت نبود دانش‌آموز، باید در مدرسه حضور داشته باشند.

وی در خصوص مدارس استثنایی، بیان کرد: این اختیار به مدیر آموزش و پرورش شهرستان مربوطه، فرماندار و یک مسئول از طرف دانشگاه علوم پزشکی داده می‌شود تا از مدارس استثنایی سرکشی کنند، در صورتی که تشخیص دهند یک دانش‌آموز در کلاس درس حضور پیدا می‌کند، کار ادامه می‌یابد، در غیر این صورت، صورت جلسه‌ای به منظور تعطیلی این نوع مدارس تنظیم می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص بازگشایی دانشگاه‌ها نیز تاکید کرد: دانشگاه‌ها باز شده و ارائه خدمات انجام می‌شود، ارائه خدمات در کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های دانشگاهی به صورت حضوری انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: کارکنان دولت موظفند، براساس تشخیص ستاد ملی و استانی کرونا خدمات را ارائه دهند، در صورتی که خود تصمیم بگیریم در اداره حضور پیدا نکنیم، ایجاد اخلال و بی نظمی است و بهترین راه برخورد از طریق تخلفات اداری است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص برخی اظهارنظرها در فضای مجازی، گفت: کمیته رصد فضای مجازی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی ایجاد شود و صاحب‌نظران فضای مجازی رصد شوند، در صورتی که اخبار نادرست منتشر می‌کنند باید پاسخگو باشند، اگر عمدا اقدام به چنین کاری می‌کنند باید مسئولان سیاسی و امنیتی منطقه پیگیری و به مراجع قضایی معرفی شوند.

وی با اشاره به افزایش تعداد ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی، تصریح کرد: برای جلسه آینده ستاد کرونا و شورای آموزش و پرورش، دلیل این امر از لحاظ جمعیتی، مهاجرتی و رصد سکونت در منطقه و نوع اقشار بررسی شود.

عباسی بیان کرد: هرگونه تعطیلی، پلمب و محدودیت در تردد بایستی در ستاد استانی کرونا تصویب شود، ابلاغ این موضوعات باید با امضای رئیس دانشگاه علوم پزشکی به بالاترین مقام دستگاه استانی انجام شود، زیرا عدم اجرا منوط بر عدم انجام وظیفه تلقی می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان با اشاره به برگزاری نماز جمعه در برخی از شهرهای دارای وضعیت قرمز، خاطرنشان کرد: علوم پزشکی به دفتر سیاست‌گذاری ائمه جمعه و جماعات شهرهای دارای وضعیت قرمز را اعلام کند که با تدابیر نماینده ولی فقیه در استان این امر صورت گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: