به گزارش خبرگزاری برنا؛ "محمد جواد برزگری" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز گفت: یکی از مطالبات برحق مردم از مسوولان، کار نظارت و برخورد قانونی و بدون ملاحظه با دلالان املاک است و در این خصوص تاکنون با همکاری دستگاه‌های مرتبط و مردم کارهای خوبی در حوزه زمین و  مسکن انجام گرفته که باید این روند ادامه داشته باشد.

به گفته این مسوول، با تشدید نظارت‌ها هم‌اکنون در شهرستان مهریز ، بنگاه معاملات ملکی بدون مجوز وجود فعالیت ندارد و بیشتر آنها بر اساس مقررات مجهز به دوربین مدار بسته شده اند.

برزگری رعایت نکردن نرخ کارشناسی، ایجاد نرخ‌های کاذب و انجام معاملات صوری و نارضایتی شهروندان را  از جمله عمده تخلفات بنگاه‌های منطقه ذکر کرد..

وی گفت: طبق مقررات تمامی بنگاه‌های معاملات ملکی باید امور خود را دقیقا بدون افزایش قیمت زمین و مسکن با در نظر گرفتن نظر کارشناسان ذی ربط انجام دهند.

گرانی‌ بی‌سابقه و لجام گسیخته زمین و اجاره بهای مسکن در سطح منطقه فشار مضاعفی را بر بیشتر مردم به خصوص  جوانان و مستاجران تحمیل کرده است .

شهروندان مهریزی معتقدند که برخی افراد به عنوان بنگاهدار با دلال‌بازی حباب‌گونه برای رسیدن به سود بیشتر نسبت به افزایش بدون ضابطه زمین و مسکن اقدام می‌کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: