به گزارش خبرگزار برنا از سمنان؛ بابک دین پرست ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در ششمین برنامه ی کاری خود در دومین روز از سفر به استان سمنان دقایقی پیش با حضور در شهرک صنعتی سمنان از شرکت بزرگ فرو سیلیس ایران بازدید کرد.‌
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در این برنامه با حضور در بخش های مختلف این شرکت بزرگ صنعتی استان سمنان از خط تولید محصولات مختلف آن شامل فرو سیلیکومنیزیم ، فروسیلیسیوم ، کک از ذعال سنگ و پودر میکرو سیلیکا بازدید و در گفتگو با مدیران این مجموعه با طرح جدید توسعه این شرکت آشنا شد.
شرکت فروسیلیس‌ ایران با سرمایه گذاری ۱۴۷ میلیارد ریال و اشتغال ۳۵۰ نفر مشغول به فعالیت است و ظرفیت تولید این واحد سالانه بیش ۵۹ هزار تن انواع فرو‌سیلیکومنیزیم، کک‌ از ذغال‌سنگ، پودر میکرو‌ سیلیکا‌ و فروسیلیسیوم‌ با عیار ۷۵ درصد می باشد .
اهمیت تولیدات شرکت فروسیلیس‌، عمل اکسیژن‌زا‌ در فولادسازی، عامل جوانه‌زا‌ در ریخته‌گری چدن، عنصر آلیاژی در تولید فولاد پرسیلیس و عامل نشکن‌ساز‌ در تولید چدن‌های داکتیل است‌. این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۵۰۰ هزار مترمربع و با زیربنای ۷۱ هزار مترمربع احداث شد و سالانه ۵۰ هزار مترمکعب آب مصرف می‌کند.
در این بازدید محسن صالحی‌نیا ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و علیرضا شریفی نیا ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان ، بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت‌ کشور را همراهی می کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: