به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر سیماسادات لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در استان بوشهر گفت: پس از گذر از خیز متوسط بیماری در اسفندماه، از اوایل خرداد نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در استان مجدداً به شکل صعودی درآمد و در اواسط تیر به بیشترین میزان رسید. در هفته جاری شاهد افزایش ۳۶ درصدی تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر هستیم، بروز موارد بستری و فوت در این استان همچنان بالاتر از میزان متوسط کشوری و وضعیت بیماری در اغلب شهرستان‌ها حساس و شکننده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: هم‌اکنون شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، دشتستان، گناوه و عسلویه در این استان وضعیت قرمز دارند و شهرستان‌های دیّر، دیلم و کنگان در وضعیت هشدار بیماری قرار دارند. از زمان شیوع بیماری در این استان بیش از ۹۹ هزار مورد بازرسی توسط همکاران بهداشتی از اماکن عمومی و کارگاهی در استان انجام‌شده است که بیش از ۲۵۰۰ مورد از اماکن مذکور به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی به دستگاه قضایی معرفی شدند و تعداد ۷۴۰ واحد متخلف پلمپ شدند.

وی تأکید کرد: طبق آخرین آمار میزان استفاده از ماسک توسط مردم استان بوشهر در مراکز عمومی ۸۴ درصد و در وسایل نقلیه عمومی ۷۳ درصد گزارش شده است. بیشترین میزان استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی در استان بوشهر در فرودگاه‌ها و کمترین میران در سواحل و تفریحگاه‌ها و معابر عمومی است. امیدواریم با رعایت بیشتر موارد بهداشتی و استفاده حداکثری از ماسک شاهد خروج شهرستان‌های استان از وضعیت قرمز باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: