به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مدیر دفتر مشارکتهای مردمی بنیاد بین‌المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان گفت: این اقدام در قالب طرح  "کوله مهربانی"  همگام با بازگشایی مدارس و به همت نیکوکارانی که با این بنیاد همکاری دارند انجام شده است.

هاجر شریفی افرود: در این طرح بخشی از هزینه‌های تحصیل کودکان نیازمند دیابتی در قالب تهیه بسته‌های تحصیلی شامل کوله پشتی، نوشت‌افزار و پرداخت هزینه های ثبت نام دانش آموزان محروم از تحصیل تامین شده است.

وی با بیان این که کودکان نباید به دلیل مشکلات مالی از تحصیل محروم شوند ادامه داد: به دلیل گران بودن داروها و هزینه های بالای درمان و عوارض ناشی از این بیماری برخی خانواده ها توان مالی خود را از دست داده اند.

مدیر دفتر مشارکتهای مردمی بنیاد بین‌المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان گفت: تامین هزینه های دارو، تجهیزات پزشکی، ارجاعات درمانی ، هزینه های پاراکلینیکی، سبد کالای خوراکی و ارزاق عمومی، سبد کالای پروتئینی، اهدای پوشاک عیدانه، تامین هزینه های آموزشی و تامین لوازم و کالای تحصیلی از خدمات بنیاد دیابت است.

بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان یک سازمان مردم نهاد و خیریه است که تحت نظارت بهزیستی کشور در سال۱۳۸۴ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر مشهد فعالیت دارد.

این بنیاد تاکنون توانسته است با توسعه خدمات در زمینه حمایت، کمک رسانی، پیشگیری، کنترل، درمان، آموزش و بالا بردن سطح آگاهی عمومی با بهره گیری از روش‌های نوین، خدمات‌ گسترده ای ‌را در خدمت رسانی به بیماران ساماندهی کند

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: