به گزارش  خبرگزاری برناازلرستان؛  فتحی بیرانوند مدیرکل محیط زیست لرستان به همراه نبی اله حسنوند مدیرروابط عمومی محیط زیست استان و امین ساکی مشاور رسانه‌ای مدیرکل با حضور در خانه مطبوعات با اعضای هیئت مدیره دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار اعضای هیئت مدیره هر کدام به طور جداگانه سوالات،نظرات و پیشنهادات خود را از جمله پیگیری پرداخت  مطالبات خبرنگاران استان ، تاکید بر تعامل بیشتر با اصحاب رسانه ،مشکل اراضی کشت و صنعت ،بحث باغ وحش خرم آباد ، پروژه‌های نیمه‌تمام در حوزه محیط زیست ، سمن‌ها، ثبت جهانی دریاچه گهر و دیگر آثار ،موزه محیط زیست و غیره... مطرح کردند

در ادامه مدیرکل محیط زیست اظهار کرد: هیئت مدیره خانه مطبوعات در یک پروسه قانونی به عنوان نماینده مطبوعات و رسانه های استان انتخاب شدند وما به عنوان مدیر وظیفه خود می‌دانیم پاسخگوی خبرنگاران عزیز و اعضای خانه  مطبوعات هم در خصوص پیگیری مطالبات خبرنگاران و هم در خصوص مطالبات عموم مردم باشیم.

فتحی بیرانوند افزود: بر اساس اصل ۵۰ قانون اساسی که به صراحت اعلام می‌کند محیط زیست یک وظیفه عمومی هم برای نسل حاضر و هم برای نسل‌های بعدی می باشد، محیط زیست یعنی محیط زندگی و در زندگی هم همه مردم به نسبت مساوی از آن بهره می‌برند.

او ادامه داد: از دوستان رسانه انتظار داریم در بحث فرهنگ سازی و انتقال دغدغه‌های محیط زیستی  کمک نمایند، تا رفتار مردم در مورد مسائل محیط زیستی تغییر یابد و مشکلات در این حوزه نیز کاهش یابد.

مدیرکل محیط زیست لرستان خاطر نشان کرد: استان در حوزه تنوع زیستی در کشور سرآمد می باشد به طوری که به خاطر شرایط خاص توپوگرافی منطقه ، گونه‌های گیاهی و جانوری خاص ، ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در لرستان می باشد که این موضوع بسیار کم نظیر است.

فتحی بیرانوند به عملکرد محیط زیست اشاره کرد و افزود: در حوزه فرهنگ سازی تغییرات کاملاً مشهود می‌باشد و در حوزه گونه‌های جانوری خوشبختانه احیا شده است که این نشان می‌دهد مجموعه عملکرد مردم ، مسئولین، همیاران محیط زیست ، ایجاد پاسگاه حمایت غذایی و غیره.. که برآیند آن خوشبختانه حداقل در مناطق تحت حفاظت محیط زیست استان  احیا شده و رو به رشد می باشد، وبرای ایده آل شدن نیاز به تلاش های بیشتری دارد.

مدیرکل محیط زیست استان ادامه داد:  به منظور حفاظت بیشتر از محیط زیست و دغدغه مندیهایی که در این خصوص داشتیم ۱۱ پاسگاه محیط بانی در استان احداث کردیم و در حال ۱۸ پاسگاه محیط بانی در سطح استان در حال فعالیت و خدمات رسانی هستند .

او  همچنین در خصوص پرداخت مطالبات خبرنگاران تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های دستگاه‌های اجرایی استان از نظر مالی ، با مدرک و سند پرداختی محیط زیست استان نسبت به برخی از دستگاه‌ها  که اعتبار بیشتری دارند، بیشتر بوده است ، و از اصحاب رسانه عذرخواهی می‌کنیم بابت عدم پرداخت مطالبات ، با تلاش های صورت گرفته بخشی از مطالبات اصحاب رسانه در روزهای آینده از محل اعتبارات جاری پرداخت می‌شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: