به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر"حمیدرضا رشیدی نژاد" ظهر امروز ۲۹ شهریورماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار کرد: میزان مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس در استان کرمان تقریبا ثابت است و نسبت به خیلی از استان‌ها وضعیت مطلوب‌تری داریم.

وی با بیان اینکه مهمترین عامل موفقیت در این راه، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از اجتماعات است، ضمن اینکه استفاده از ماسک و شستشوی دست‌ها اهمیت دارد تصریح کرد: اگر در مجموعه آموزشی موردی از بیماری رخ دهد، به خانه‌ها و جامعه گسترش می‌یابد و امیدواریم همچنان موارد بهداشتی سختگیرانه باشد و حتی‌المقدور آموزش‌ها به شکل مجازی باشد و از مسئولین استانی می خواهیم تاکید بر حضور دانش آموزان در مدرسه نداشته باشند.

رشیدی نژاد با اشاره به اینکه ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش موارد بستری در بیمارستان و موارد مثبت ابتلا به کرونا را طی این هفته نسبت به هفته گذشته داریم، بیان کرد: دوست داریم روند بیماری در استان کاهشی شود و حفظ وضعیت موجود برای ما خیلی اهمیت دارد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: وضعیت ماسک در سطح استان و مراکز توزیع خیلی بهتر از قبل شده و ماسک در دسترس مردم نسبت به قبل بیشتر است.

وی با اشاره به لزوم برخورد با متخلفان و گرانفروشان افزود: متقاضی تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در کرمان داریم و بحث استاندارد و کیفیت تولید مهم است و سازمان غذا و دارو باید نظارت کند.

رشیدی نژاد تصریح کرد: سوءاستفاده هایی در ابتدای کار در تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده صورت گرفته بود که اگر در حال حاضر استانداردهای فنی و بهداشتی رعایت شود، روند کار را تسهیل می کنیم و با متقضایان همکاری داریم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه دیگر رنگ بندی وضعیت کرونا نداریم، عنوان کرد: باید کلمه را تغییر داده و در بیان وضعیت شیوع بیماری از کلماتی مانند هشدار، در معرض خطر و ... اعلام کنیم.

وی اظهار کرد: به دلیل مسافرت تعداد زیادی از مردم به بندرعباس در تعطیلات روزهای گذشته، روند بیماری در این استان مجددا صعودی شده که در مجاورت استان ماست و باید رعایت و مراقبت کنیم.

رشیدی نژاد درباره زمان توزیع واکسن آنفلوانزا گفت: واکسن باید توسط مرکز کشور وارد و سهمیه استان داده شود تا ما در اختیار مردم قرار بدهیم که هنوز واکسن وارد کشور نشده است.

وی درباره کمبود برخی از داروها تصریح کرد: در برخی داروها ممکن است به طور موقتی و فصلی کمبودهایی به وجود بیاید که کشوری است و مربوط به تامین منابع، مواد اولیه، کاهش انبارهای داروئی و ... است و همچنین این شرایط متاثر از تحریم هاست

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: