به گزارش برنا،بهروز ندایی روز یکشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های آبرسانی به ۴۵ روستای استان اردبیل  افزود: وزارت نیرو برای تامین آب پایدار در سطح استان تلاش باارزشی را شروع کرده  و بخش قابل توجهی از آن به نتیجه رسیده و مردم در این مراکز جمعیتی از این نعمت بهره مند شده‌اند.

وی همچنین تولید بیش از ۲ برابر میزان مصرف برق استان را از فعالیت‌های چشمگیر وزارت نیرو در استان اردبیل عنوان کرد و گفت:  تلاش می‌شود تا ظرفیت تولید برق به سه برابر میزان مصرف استان ارتقا یابد.

ندایی با بیان اینکه پروژه های متعددی در بخش آب در سفر سال گذشته ریاست جمهوری و وزیر نیرو به استان اردبیل به بهره برداری رسید، افزود: بهره برداری و آبگیری سه سد مهم در استان  از جمله این طرح ها بودند که با تلاش وزارت نیرو در سال‌های اخیر به بار نشستند.

عباس جنگی مرنی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز گفت: با پیگیری جدی برای دریافت اعتبارات مالی احداث اغلب طرح‌ها و پروژه های آب در سطح استان سرعت می‌گیرد و بخش قابل توجهی از آن نظیر سد بفراجرد، آبرسانی شرب به خلخال و تصفیه خانه آب شرب خلخال در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: