به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر ابراهیم جلیلی گفت: از زمان شروع کرونا در استان همدان تاکنون، بیش ۱۲ هزار بیمار تنفسی و مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه کردند که با بیشترین شک بالینی مورد پیگیری قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه از نیمه دوم شهریور این استان، شاهد افزایش آمار موارد مشکوک و مثبت کروناست؛ افزود: بیشتر ابتلای بیماران به کرونا بر اثر مراودات خانوادگی به این ویروس خطرناک مبتلا شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با هشدار به خانواده ها و شهروندان برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی،  افزود: سن بیشتر بیماران بستری در بیمارستان‌های همدان، بین ۳۵ تا ۶۰ سال است؛ اما نباید از خطر مهلک این ویروس در تمام گروه‌های سنی نوزادان تا سالمندان غافل بود.

جلیلی با بیان اینکه بیماران زمینه‌ای و گروه‌های پرخطر جامعه بیش از دیگران در معرض عوارض وخیم این بیماری هستند، گفت: بیمارانی که شیمی درمانی می‌شوند، بیماران مبتلا به دیابت، مشکلات ریوی، قلبی و غیره، جزء افرادی هستند که اگر به کرونا مبتلا شوند عوارض سخت تری را متحمل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۲۹ بیمار تنفسی و مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و غربالگری استان مراجعه کردند، گفت: از این تعداد ۱۰۵ بیمار بستری شده و ۳۹ بیمار هم بخاطر شرایط نامناسب در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

جلیلی با بیان اینکه پلاسما درمانی از روش‌های درمانی موفقی است که در برخی بیماران سبب بهبودی می‌شود، گفت: بهبود یافتگان کرونا با اهدای پلاسمای خون خود می‌توانند به درمان بیماران بدحال کمک کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان هشدار داد چنانچه آمار کرونا در استان همدان افزایش یابد، این استان با کمبود تخت بیمارستانی مواجه خواهد شد و ناگزیر عمل های جراحی غیر اورژانس ، موقت تعطیل میشود. 

در استان همدان، بیمارستان سینای فرشچیان به عنوان ریفرال (مرکز ستادی) و بیمارستان‌های سینا، بعثت و مهر ملایر به عنوان بیمارستان با تخلیه اضطراری در نظر گرفته شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: