به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ سرهنگ محمدحسن سلامی پیش از ظهر شنبه در حاشیه بازدید مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان سرخه از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس موسوم به اقتدار ۴۰ در مجموعه فرهنگی دفاع مقدس سمنان، ضمن بیان اینکه جنگ ما در دفاع مقدس، جهاد فی سبیل الله بود، بیان کرد: باید ابعاد و دستاوردهای دفاع مقدس را به جوانان بشناسانیم که در این زمینه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی و… نقشی به سزا دارند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی دفاع مقدس را گنجینه‌ای تمام عیار و بزرگ دانستند، بیان کرد: یکی از اهداف برنامه‌های هفته دفاع مقدس و نمایشگاه مذکور گرامی داشت ۴۰ سال اقتدار ایران اسلامی در زمینه‌های مختلف است که به برکت خون شهدا اتفاق افتاده و امروز باید پاسدار آن باشیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه دفاع مقدس برگی درخشان در کتاب زرّین تاریخ سرخه دارد، گفت: حضور پر شور و حماسی مردم در صحنه‌های مبارزه و پشتیبانی از خط مقدم جدال با دشمن بعث هیچ گاه فراموش نخواهد شد.

سلامی در ادامه به پنجم مهرماه سالروز عملیات غرور آفرین ثامن الائمه (ع)، به عنوان یکی از مهمترین عملیات‌های دفاع مقدس اشاره کرد و ابراز داشت: کلام امام خمینی (ره) که فرمودند «حصر آبادان حتماً باید شکسته بشود» به بار نشست و این شهر مظلوم از محاصره خارج شد لذا اهمیت این عملیات در آن است که کلام امام ناباورها را باورپذیر می‌کرد و این نقش بزرگ ایشان در دفاع مقدس بود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس معجزه انقلاب اسلامی بود، بیان کرد: در نخستین سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جنگی طولانی و تمام عیار بر ایران تحمیل شد اما این جنگ هشت ساله با وجود همه سختی‌ها و پیامدهای آن، آزمون بزرگی در عرصه پایداری در مقابل سختی‌ها بود که به عنوان بخشی از افتخارات ملت ایران در تاریخ ثبت شد لذا امروز جوانان ما باید بدانند که رمز پیروزی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس توکل به خدا، وحدت، معنویت، بصیرت، ولایت پذیری، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه مهمترین درس دفاع مقدس، مقاومت در برابر دشمن است زیرا ملت ایران با تفکر جهادی در مقابل نظام سلطه ایستادگی کردند که همین پایمردی منجر به پیروزی ما در برابر رژیم بعث شد، گفت: در دوران جنگ تحمیلی وحدت و یکپارچگی ملت ایران در مقابل صف بندی دشمنان به نمایش گذاشته شد و همه اعم از ارتش، سپاه و نیروهای بسیج و نیروی انتظامی و جهاد و … با قدرت در مقابل دشمن متجاوز ایستادند.

 نمایشگاه اقتدار ۴۰ در مرکز فرهنگی پارک موزه دفاع مقدس سمنان آماده بازدید مراکز دولتی و غیر دولتی است. این نمایشگاه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و مسئولان شهرستان‌های استان در روزهای هفته دفاع مقدس از آن بازدید کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: