به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، نخستین کنگره ملی شکوه ایثار، ویژه تجلیل از مادران، همسران، فرزندان دختر شهدا و همسران جانبازان و آزادگان همزمان با هفته دفاع مقدس به‌صورت ویدئوکنفرانس در سراسر کشور برگزار و از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، سمبل های ایثار و مقاومت تجلیل به عمل آمد.

سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در مراسم استان البرز با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک هفته دفاع مقدس گفت: خانواده های شهدا و دین خود را به نظام و انقلاب ادا کردند و امروز وظیفه تمام آحاد جامعه است که از این سمبل ها و تندیس های ایثار و مقاومت تجلیل کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: تکریم خانواده های معظم شهدا و احترام به خون شهیدان والامقام وظیفه ذاتی ، شرعی و قانونی هر یک از افراد جامعه بوده و در این میان وظیفه مسئولان سنگین تر است.

رستمیان افزود: تا زمانی که نفس در جان داریم باید دین خود را به شهدا ادا کرده و از خانواده معظم شهدا به نحو شایسته تکریم کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز اظهار داشت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در برابر آرمانهای نظام اسلامی همچون کوه استوار ایستاده اند و کمر خم نکرده اند زیرا با خدا معامله کرده اند، امروز تمام عزت و آبروی انقلاب و کشور از خون شهیدان و ایثارگری خانواده های آنان است.

وی همچنین به فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و تصریح کرد: اگر فرهنگ ایثار شهادت نبود انقلابی درکار نبود، متاسفانه امروز انچنانه که باید در راستای ترویج این فرهنگ در جامعه کار میشد نشده است، و باید تلاشهای بیشتری در این راستا صورت گیرد، برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیاز به حضور خانواده های شهدا داریم، خانواده های شهدا امروز باید در میدان باشند، آنان آموزگار فرهنگ ایثار و شهادت هستند.

رستمیان گفت: و ما به عنوان سرباز نظام و نوکر خانواده های شهدا تمام تلاش خود را برای ترویج فرهنگ ایاث رو شهادت و خدمت به ایثارگران انجام خواهیم داد.

دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت استان البرز در پایان تاکید کرد: تجلیل از خانواده های شهدا قطره دربرابر دریاست و قطعا جبران ایثارگری های این عزیزان فقط در توان پروردگار است و با مسائل مادی و دنیوی هرگر قابل جبران نیست.

در این مراسم از خانم «ربابه پورصالح» مادر شهیدان «محمد و محسن فرجی» و خواهر دو شهید والامقام، سرکار خانم «اقدس کاویانی» همسر شهید، فرزند شهید، فرزند شهیده و خواهر دو شهید، سرکار خانم«مریم آخوندی» فرزند و خواهر دو شهید و سرکار خانم «زهرا سلیمانی» همسر جانباز و آزاده 50 درصد تجلیل شد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: