به گزارش خبرگزاری برنا؛ حبیب‌الله خجسته‌پور جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان در کارگروه مراسم عزاداری کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی در دفتر امام جمعه سمنان گفت: موج سوم کرونا در این استان آغاز شده و مقابله با آن نیازمند عزم همگانی و مشارکت مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری است.

او افزود: موج اول و دوم شیوع کرونا ویروس را در استان سمنان پشت سر گذاشتیم و اکنون شاهد شیوع موج سوم این ویروس در این دیار هستیم.

خجسته‌پور بیان کرد: براساس آمار در هر ۲ روز به طور متوسط ۳۰۰ نفر از هموطنان به دلیل شیوع کرونا ویروس جان خود را از دست می‌دهند که این آمار بسیار ناراحت کننده است.

جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان ادامه داد: در استان اقدام‌های خوبی برای مقابله با کرونا ویروس انجام شد، اما باتوجه به اینکه مردم استان تعاملات زیادی با استان‌های همجوار دارند، روند کنترل این ویروس با اندکی مشکل همراه است.

او اضافه کرد: براساس آماری که روز گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس ارائه شد میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در استان سمنان در بخش‌های مختلف ۷۰ درصد است که این آمار در مقایسه با آمار کشوری بیشتر است.

خجسته‌پور ادامه داد: برای مقابله با کرونا باید با عزمی همگانی گام برداشت و اقشار جامعه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را با جدیت دنبال کنند.

جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان گفت: استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به طور ویژه در دستور کار مردم استان باشد و نظارت‌ها در بخش‌های مختلف برای انجام دستورالعمل‌های بهداشتی تشدید شود.

او ابراز کرد: انتظار می‌رود مردم استان سمنان و عزاداران در دهه آخر ماه صفر و عزاداری اربعین حسینی همانند دهه اول ماه محرم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

جانشین رییس ستاد مقابله با کرونا استان سمنان ادامه داد: در اربعین امسال مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی برگزار نمی‌شود و برنامه‌های عزاداری در فضای باز و با کمترین تعداد و زمان ممکن انجام شود.

خجسته پور اضافه کرد: باتوجه به شیوع کرونا انتظار آن است که مردم مراسم‌های عزاداری را از رسانه‌ها دنبال کنند و کمتر در اجتماعات حاضر شوند.

او گفت: برپایی موکب در خیابان‌ها در اربعین امسال در استان سمنان ممنوع است و با دقت نظر باید عزاداران دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: