به گزارش خبرگزاری برنا؛ خدابخش مرادی نافچی ظهر دوشنبه در جلسه منطقه‌ای شمال غرب کشور مقابله با کرونا در محل استانداری زنجان، بر لزوم برگزاری جلسات ستاد مقابله با کرونا هر ماه یک مرتبه تاکید کرد و گفت: هر بار این جلسه به میزبانی یکی از استان‌ها برگزار شود.

وی اظهار کرد: برگزاری این جلسات باعث ایجاد همفکری و تبادل تجربیات می‌شود که باید این جلسه تقویت شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، با بیان اینکه کرونا در سطح کشور و به تبع استان زنجان رو به افزایش است، گفت: وظیفه اصلی ما پیشگیری از این بیماری است و باید با برنامه و استفاده از تجربیات سایر استان‌ها به جنگ با این بیماری برویم.

مرادی نافچی ابراز داشت: ستاد مقابله با کرونا در سایر شهرستان‌های استان با محوریت فرمانداران تشکیل می‌شود و برای کاهش این بیماری استان گیلان هم به عنوان استان گردشگری در جلسات حضور داشته باشد.

وی افزود: این استان در اجرای طرح پایلوت آزمایش سرپایی رتبه اول در سطح کشور را به خود اختصاص داد و سازمان بهداشت جهانی هم از این اقدام تقدیر کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، تصریح کرد: در این استان همیاران سلامت در خصوص مقابله با این بیماری تشکیل شده و استودیو سلامت هم در شبکه اشراق زنجان راه اندازی شده و مردم هر روز آمار کرونا را شفاف دریافت می‌کنند.

مرادی نافچی افزود: همیاران سلامت در تمام واحدهای تولیدی، صنعتی، دستگاه‌های اجرایی و طیف‌های مختلف استان تشکیل شده است.

وی یادآورشد: هر سال که یوم العباس زنجانی‌ها برگزار می‌شد امسال به دلیل بیماری کرونا این تجمع در قالب طرح مومنانه برگزار شد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، گفت: در برگزاری ایام اربعین اگر برنامه‌های یا نیست باید همه استان‌ها هم آوایی داشته باشند.

مرادی نافچی بیان داشت: باید اقدامات درخصوص مقابله و پیشگیری از کرونا باعث آرامش حال مردم شود و رسانه‌ها هم برای تامین آرامش مردم اطلاع رسانی شفافی را داشته باشند.

وی گفت: باید اقدامات پیشگیرانه و سخت گیرانه در استان‌ها و به تبع این استان خروجی مثبتی را داشته و شاهد کاهش این بیماری در استان باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: