به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ محمد اطهری روز دوشنبه در نشست با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: اجرای طرح قطارآمبولانس می تواند در خدمات رسانی هرچه بهتر به مصدومان تاثیر قابلتوجهی داشته باشد.

وی تاکید کرد: بیش از ۶۵ درصد از راه‌های اصلی و ۷۰ درصد از راه‌های فرعی استان سمنان تحت پوشش اورژانس سمنان است.

وی یادآور شد: متوسط آمار زمان رسیدن نیروهای اورژانس استان سمنان بر بالین مصدومان و بیماران در حوزه های مختلف از متوسط استاندارد در نظر گرفته شده پایین‌تر است که این امر نشان از دغدغه‌مندی کارکنان این بخش خدمات رسان است.

اطهری اضافه کرد: راه اندازی پایگاه اورژانس در شهرک صنعتی سمنان در دستور کار است و در هفته‌های آینده مکاتبه هایی با مسئولان مربوط در این حوزه انجام خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در این نشست گفت: زمین برای ساخت ساختمان جدید اورژانس سمنان فراهم شده است و با جذب اعتبارهای ملی و همراهی مسئولان ارشد استان برای تسریع در آغاز عملیات اجرایی و تکمیل این طرح نیاز است.

علی گوهری افزود: از مجموع پایگاه های اورژانس سمنان یک پایگاه به صورت کانکسی است که با تحویل زمین برای ساخت پایگاه دائم در منطقه ده نمک اقدام خواهد شد.

 وی تاکید کرد: ساخت و تجهیز مرکز مدیریت بحران و فوریت های پزشکی و اورژانسی در سمنان در اولویت است و برای اجرای این مساعدت تمامی مسئولان نیاز است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به اینکه ۳۱ پایگاه اورژانس در بخش‌های روستایی، شهری و هوایی تحت پوشش این دانشگاه فعال است ادامه داد: به طور متوسط در جاده‌های استان سمنان ، اورژانس در هر ۴۰ کیلومتر مستقر است..

وی افزود: کاهش سفرها به دلیل شیوع کرونا باعث کاهش سوانح رانندگی و میزان ماموریت های اورژانس سمنان در ماه های گذشته شده است،  کیفیت در خدمات‌رسانی به مصدومان و بیماران در سال های گذشته در اورژانس سمنان مورد توجه بوده است.

 گوهری بیان کرد: توجه به دولت الکترونیک و انجام ماموریت‌ها با بهره گیری از زیرساخت های ارتباطی به طور جدی در دستور کار اورژانس سمنان است.

حبیب‌الله خجسته‌پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان نیز در این نشست گفت: راه‌اندازی آمبولانس ریلی با پیگیری در سطح ملی ، همراهی لازم برای ساخت مرکز مدیریت بحران و فوریت‌های پزشکی و اورژانس دانشگاه علوم پزشکی سمنان و رفع مشکل زیرساختی و نرم‌افزاری برای بهره وری بهتر اورژانس، در دستور کار قرار می گیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: