به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ نوید دانایی پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان اظهار کرد: یک هزار و 811 نفر با تست مثبت کروناتا امروز در مجموعه تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان بستری شده‌اند.

او گفت: دو هزار و 921 نفر نیز به‌صورت سرپایی با تست مثبت کرونا شناسایی شدند؛ در مجموع، چهار هزار و 732 نفر در مجموعه زیرپوشش این دانشگاه به‌عنوان موارد مثبت کرونا شناسایی شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان اضافه کرد: متأسفانه تا امروز، ۲۶۲ نفر از این افراد فوت کردند که بر این اساس و با در نظر گرفتن درصد جمعیت، نرخ مرگ‌ومیر زیر ۶ درصد است.

دانایی بیان کرد: شرایط از نظر بیماریابی نسبت به فوت بیماران، نسبت مطلوبی است و نشان از سرعت قابل‌قبول بیماریابی دارد.

او گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان، خدمات بسیار مطلوبی در حال ارائه است و در حال حاضر توان آی.سی.یو و تخت‌های بستری در حال افزایش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان اضافه کرد: از سه روز گذشته، تعداد بیماران مثبت ما کاهش پیدا کرده و روند کاهشی با شیب نزولی را مشاهده می‌کنیم.

دانایی بیان کرد: در حال حاضر، ۱۴۰ مورد بستری مثبت کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان ثبت شده است.

او گفت: امیدواریم مردم همچنان موارد بهداشتی را رعایت کنند؛ از رعایت دستورالعمل‌ها و موارد بهداشتی در خصوص مراسم عزاداری محرم تقدیر داشته و امید می‌رود رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در خصوص برگزاری مراسم ماه صفر نیز ادامه داشته باشد تا در آینده شاهد کاهش موارد ابتلا و درنهایت کنترل بیماری باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان اضافه کرد: گزارش‌های مردمی با سامانه ۱۹۰ توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان جمع آوری شده و در راستای ارتقای موارد و مسائل بهداشتی گام برمی‌داریم.

دانایی بیان کرد: نیاز است تا دستگاه‌های اجرایی متولی این حوزه در بحث نظارت بر رعایت موارد و مسائل بهداشتی به‌منظور مقابله با سرایت و انتقال بیماری ورود جدی داشته باشند.

او گفت: بسیج و سازمان‌های مردم‌نهاد، نظام پزشکی و نظام پرستاری و سایر سازمان‌های مردم‌نهاد در سطوح مختلف نیز می‌توانند در بحث نظارت، ورود جدی داشته باشند و ما نیز در دانشگاه‌ها باید در این راستا گام برداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان اضافه کرد: کارگروه نظارتی استانداری راه‌اندازی شد و سطح نظارتی بسیار مطلوبی را در حوزه رعایت موارد و مسائل بهداشتی به انجام رسانده است.

دانایی گفت: در استان سمنان پنج سطح نظارتی در خصوص مقابله با بیماری کرونا در حال انجام است که در آینده شاهد هفته‌های بهتر در استان باشیم.

او گفت: بر اساس گزارش‌ها، به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا ، میزان ابتلا به آنفلوآنزا با روند کاهشی مواجه شده که امیدواریم در کشور نیز با این روند روبرو شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان تصریح کرد: در سه مرحله توزیع واکسیناسیون انجام می‌شود که در مرحله اول پرسنل بهداشت درمان، بیماران خاص و زنان باردار در دستور کار قرار گرفته و طی یک هفته انجام می‌شود.

دانایی گفت: در مرحله دوم تحویل واکسن، بین افراد در معرض خطر همچون افراد بالای ۶۵ سال و کارکنان دستگاه‌های اجرایی و خدماتی که در معرض خطر هستند، توزیع می‌شود.

او گفت: در مرحله سوم نیز مقرر شده در صورت تأمین، با قیمت آزاد واکسن آنفلوآنزا به‌صورت عمومی در اختیار همگان قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان تصریح کرد: امیدواریم با رعایت موارد و مسائل بهداشتی از سوی مردم و اقدامات در حال انجام با یک روند ثابت در هفته‌های آتی، به‌سوی کاهش ابتلا به بیماری گام برداریم و شاهد خبرهای بهتر در این حوزه برای مردم عزیز باشیم تا پائیز خوبی برای مردم استان رقم بخورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: