به گزارش برنا آذربایجان‌غربی؛ محمدمهدی شهریاری صبح روز سه شنبه در آئین افتتاح نخستین واحد بخار نیروگاه ارومیه و دیگر طرح های برقی استان با حضور وزیر نیرو با بیان اینکه طرح ها و پروژه های فاخری در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران در استان به بهره برداری رسیده است افزود: افتتاح سد کرم آباد پلدشت، سد چپرآباد اشنویه، نیروگاه آبی سردشت، سد سیلوه پیرانشهر، تصفیه خانه های مهاباد، ارومیه و سلماس و خوی، آب رسانی روستایی و شهری، برق رسانی به روستاها و لایروبی انهار و رودخانه ها از جمله اقدامات شاخص وزارت نیرو در استان بشمار می رود.

وی با اشاره به برنامه ها و اقدامات وزارت نیرو در جهت احیای دریاچه ارومیه افزود: سد کانی سیب و تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه نیز به زودی افتتاح خواهد شد.

شهریاری با بیان اینکه علاوه بر افتتاح ۵۳۰ طرح برق رسانی در دولت دوازدهم، شاخص بهره مندی روستائیان از آب سالم نیز به ۷۶ درصد رسیده است افزود: در دولت تدبیر و امید به میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه توسعه محور که به قیمت های امروزی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را شامل می شود در آذربایجان غربی افتتاح شده است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه با تامین زیرساخت هایی چون نیروگاه، روند جذب سرمایه گذاری تسهیل می شود تصریح کرد: امسال بیش از سال گذشته موافقتنامه های اصولی سرمایه گذاری صادر شده است.

 

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: