به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ علیرضا آشناگر روز سه‌شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان ابراز داشت: اگر روند شیوع کرونا ادامه داشته باشد، ممکن است لازم شود یک بیمارستان دیگر نیز برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در سمنان اختصاص یابد و ضرورت دارد تامین اجتماعی استان سمنان نیز با دانشگاه علوم پزشکی  استان در این زمینه همکاری کند.

وی ادامه داد: نزدیک به ۲ ماه است که استان سمنان در وضعیت قرمز و گاهی در وضعیت اوج خطر قرار دارد و باید رعایت نکات بهداشتی مانند استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی به منظور کنترل بیماری بیش از پیش مورد توجه آحاد جامعه قرار بگیرد.

وی بیان کرد:  نمی‌توان تعطیلی کامل در استان سمنان به دلیل شیوع کرونا داشت و از طرفی نمی‌توان بی تفاوت بود و باید تجهیزات درمان کرونا تقویت شود و استان سمنان در این زمینه وضعیت مطلوب دارد ولی در تصمیم‌گیری‌ها باید بازنگری شود.
آشناگر اظهار داشت: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا و واگذاری برخی اختیارات به ستاد استانی کرونا، طرح  دورکاری در صورت روند افزایش شیوع کرونا در استان سمنان لحاظ می شود.

وی اضافه کرد: مرگ و میر ناشی از کرونا به نسبت مبتلایان در استان سمنان حدود ۵.۵ درصد است که وضعیت رضایت بخش است و باید قدردان نیروهای بهداشت و درمان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: شیوع کرونا در استان سمنان به دلیل ترددها بالا است و اکنون شیوع کرونا در استان  شیب کند به خود گرفته است و برای حفظ شرایط باید رعایت نکات بهداشتی جدی گرفته شود.
استاندار سمنان با بیان اینکه فصل آموزش و سرما آغاز شده و شیوع آنفلوآنزا نیز فصل پاییز است، ادامه داد: نظارت بر رعایت نکات بهداشتی در بخش‌های مختلف جامعه افزایش یابد.

وی با اشاره به آموزش حضوری دانش‌آموزان افزود: دانشگاه‌های  سمنان و شاهرود بخشی از فضای آموزشی خود را برای کودکان در نظر بگیرند.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش نتوانسته خود را با خانواده‌ها هماهنگ کند  باید بیش از پیش در این زمینه تلاش و از ظرفیت صدا وسیما برای آموزش استفاده شود چرا که برخی دانش‌آموزان امکان دسترسی به سامانه شاد  ندارند.

آشناگر تاکید کرد: خیران در کنار کمک به بهداشت و درمان برای تامین تجهیزات سخت افزاری برای دانش آموزان نیز کمک کنند.

استاندار سمنان گفت: مسوولان به مراکز نگهداری از سالمندان بیش از بیش توجه کنند و مراقب باشند به قشر سالمند و این مراکز سالمندی بی‌توجهی نشود چرا که بی توجهی توجیه‌پذیر نیست.

بنا به گفته ظهر امروز سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۴۵۳ هزار و ۶۳۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۹۸۶ نفر رسیده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: