به گزارش خبرگزاری برنا؛ قاسم‌علی خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه ۲۴۴ نفر از همکاران ما در مدارس و ۲۳۲ نفر از دانش‌آموزان خراسان رضوی به کرونا مبتلا شده‌اند، گفت: ۲۱ نفر از همکاران ما و همچنین ۵ دانش‌آموز در خراسان رضوی به دلیل کرونا فوت کرده‌اند.

او در خصوص تعداد معلمان و دانش‌آموزان مبتلا به کرونا، افزود: آمار دقیقی از معلمان و دانش‌آموزان خراسان رضوی که به کرونا مبتلا شدند در دسترس نیست. آماری که ما از معلمان و دانش‌آموزان مبتلا به کرونا داریم، ممکن است دقیق نباشد و موارد متعددی مبتلا شده، اما به ما اطلاع نداده باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: اگر دانش‌آموزی به مدرسه نمی‌آید، معنی آن این است که می‌خواهد از آموزش مجازی استفاده کند؛ ما نمی‌توانیم همه غایبین را چک کنیم که آیا مریض هستند، به کرونا مبتلا شدند و یا سالم هستند و در خانه آموزش مجازی را دریافت می‌کنند، مگر مواردی که خانواده دانش‌آموز ابتلا به کرونا را به مدرسه اطلاع دهند.

خدابنده با اشاره به اینکه معلمان و دانش‌آموزان به صرف دانش‌آموز یا معلم بودن مصونیت از کرونا ندارند، بیان کرد: امکان ابتلا به کرونا در این افراد نیز مانند اقشار دیگر جامعه وجود دارد، ما مستنداتی مبنی بر اینکه اعلام کنیم بازگشایی مدارس سبب افزایش ابتلا به ویروس کرونا در افراد شده است، نداریم.

او با اشاره به اینکه حضور دانش‌آموزان در مدارس اختیاری است، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده که خانواده دانش‌آموز مختار هستند که فرزند خود را به مدرسه بفرستند یا خیر. ستاد کرونای ملی مبارزه با کرونا مصوب شده که باتوجه به اینکه وضعیت شیوع کرونا در استان و شهرستان‌های ایران متفاوت است، تصمیم‌گیری درخصوص کلاس حضوری مدارس به ستاد کرونای استان واگذار شود.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد: ستاد کرونای استان باید تصمیم بگیرد در کدام شهرستان، روستا و بخش استان، کلاس حضوری وجود داشته باشد یا خیر. از این بعد ستاد کرونای استان در خصوص کلاس‌های درس حضوری تصمیم‌گیری خواهد کرد. باید دید دوستان ما در استان شرایط را به چه شکل مدیریت خواهند کرد.

خدابنده در پاسخ به این سوال که نظر شما در خصوص کلاس‌های حضوری در مدارس چیست، اظهار کرد: ما در زمان بازگشایی مدارس، مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا را اجرا کردیم، مصوبه ستاد کرونا بر این بود که کلاس‌ها حضوری برگزار شود، ما خود را ملزم به رعایت مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان می‌دانیم و هر تصمیمی که ستاد کرونای استان بگیرد، ما اجرایی خواهیم کرد.

او افزود: آموزش و پرورش خراسان رضوی نظر خود را نسبت به ادامه کلاس‌های حضوری در مدارس، در ستاد کرونای استان اعلام خواهد کرد و در نهایت هرتصمیمی که ستاد کرونای استان بگیرد ما اجرایی خواهیم کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: