به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، محمد ابراهیم زارعی اظهار داشت: با توجه به روند افزایشی بیماری کووید ۱۹ جهت پیشگیری بیماری کرونا و به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای حفظ سلامت مردم این تعطیلی از امروز ۱۰ تا ۲۴ مهرماه برای چهار دسته از مراکز اعمال می‌شود.

وی اضافه کرد: این مراکز در تمام شهرستان‌های استان شامل تالارهای پذیرایی، قلیان سراها، قهوه خانه‌ها، کافی شاپ‌ها و آرامستان‌ها است همچنین فعالیت رستوران‌ها و غذاخوری‌ها نیز در این مدت صرفا به صورت بیرون بر خواهد بود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان در خصوص تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی در استان افزود: در این مورد هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

وی یادآور شد: تصمیم گیری در این خصوص بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا بوده و ستاد استانی تابع تصمیمات آنها است.

زارعی اولویت اصلی تمام دستگاه‌های اجرایی و دولتی را سلامت مردم برشمرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها در کنار وظایف سازمانی در زمینه آگاه‌سازی مردم و کمک به فاصله‌گذاری هوشمند باید اقدام کنند.

وی بر استفاده از ماسک توسط پرسنل ادارات در محل کار تاکید کرد و افزود: فروشگاه‌های بزرگ سطح استان نیز موظف به در اختیار گذاشتن ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به مراجعین خود هستند و سازمان صمت و اصناف نیز باید بر اجرای این امر نظارت کند.

وی از مردم استان کردستان درخواست کرد از تجمع‌ به بهانه‌ مراسم ختم و عروسی پرهیز کنند و تاکید کرد: دستگاه‌های متولی ضمن بازدید اماکن مختلف، با صاحبان تالارهای عروسی متخلف که در این مدت اقدام به برگزاری مراسم کرده باشند، با جدیت برخورد کنند.

 سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان از مردم استان خواست مانند گذشته با تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در جهت حفظ سلامت و مبارزه با این بیماری همکاری و همراهی لازم را داشته باشند تا بار دیگر شاهد بهبود شرایط در استان باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: