به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ حمید رضا صالحی ضمن بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰۰ مورد بازرسی از واحدهای نانوایی‌های دامغان صورت گرفته است، ابراز داشت: طی این بازه زمانی ۳۱ واحد نانوایی متخلف مورد شناسایی قرارگرفته و جریمه شدند.

وی افزود: فروش آرد خارج از شبکه و به صورت آزاد و نیز رعایت نکردن ساعت کاری مهمترین تخلف‌های محرز شده واحدهای نانوایی‌های متخلف در شهرستان دامغان بوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان با اشاره به اینکه واحدهای متخلف نانوایی این شهرستان به ۱۷۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند، ابراز داشت: در حال حاضر ۷۷ واحد نانوایی در دامغان وجود دارد که از این تعداد ۳۳ نانوایی در روستاها و مابقی در شهرهای دامغان، دیباج و کلاته رودبار فعالیت دارند.

صالحی از وجود ۱۲ واحد نانوایی آزاد پز در دامغان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به مصوبه کشوری به ازای هر دو هزار و ۵۰۰ نفر، یک واحد نانوایی نیاز است که با توجه به جمعیت ۱۰۲ هزار نفری شهرستان تعداد نانوایی‌ها در این شهرستان فراتر از حد نیاز برآورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه وجود جمعیت ۱۰۲ هزار نفری جمعیت دامغان وجود ۴۰ واحد نانوایی کفایت می‌کند وجود واحدهای نانوایی بیش از این ضرورتی ندارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: