به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان ؛ حسامی  در این خصوص ،اظهار کرد: در راستای نظارت بر کیفیت تولید شن و ماسه سطح استان لرستان با همکاری آزمایشگاه معتمد، اقدام به نمونه‌گیری و آزمایش از سنگدانه ریز از ۴ واحد تولیدی شن و ماسه کرده است.

اوافزود: که به علت نداشتن استاندارد لازم پرونده ۴ واحد تحت عنوان تقلب به میزان هزار ۳۴۷ تن سنگدانه ریز و به ارزش تخلفاتی ۶۱۲/۷۵۰/۰۰۰ ریال تشکیل و جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی استان ارجاع گردید.

حسامی به عملکرد دو ماهه نظارت و بازرسی سازمان صمت اشاره کرد و گفت: در مرداد و شهریور سال جاری از ۱۶۶۰ واحد صنفی در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی طی گشت مشترک با اداره کل تعزیرات حکومتی، اماکن، نیروی انتظامی و اداره بهداشت شهرستان بازرسی به عمل آمد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت لرستان ابیان کرد: که از ۱۶۶۰ واحد، برای ۲۴۳ واحد صنفی متخلف قیمت انواع عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی تشکیل پرونده گردید و جهت سیر مراحل قانونی و برخورد با متخلفین به تعزیرات حکومتی ارجاع گردید.

وی تصریح کرد: طی این مدت نیز به ۱۹۷ واحد صنفی تذکر داده شده است ، لازم به ذکر است برابر قانون نظام صنفی جریمه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ۳ میلیون ریال می باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: