به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدعلی امیرفخریان افزود: بعد از شهریور ماه و پایان یافتن مهلت قانونی رفع تعهدات ارزی نیز کارتهای بازرگانی سه صادرکننده استان که کمتر از ۳۰ درصد از تعهدات ارزی خود را ایفا کرده بودند به حالت تعلیق درآمد.

وی اضافه کرد: کارگروه ملی پایش رفتارهای تجاری، مهلت رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان که پیش از این ۳۱ شهریور ماه امسال اعلام شده بود را برای صادرکنندگانی که تاکنون بیش از ۳۰ درصد از تعهدات ارزی خود را ایفا کرده باشند تا ۱۰ آبان ماه امسال تمدید کرد.

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در مورد وضعیت کارتهای بازرگانی اجاره‌ای در خراسان رضوی گفت: با توجه به اقداماتی که توسط کمیته پایش کارتهای بازرگانی استان طی سالهای گذشته انجام شده بود تعداد کارتهای بازرگانی بدون پشتوانه (اجاره‌ای) در استان زیاد نیست.

امیر فخریان افزود: کمیته پایش کارتهای بازرگانی استان بلافاصله در خصوص کارتهای بازرگانی بدون پشتوانه اقدام کرده و به صاحبان آنها اخطار داده است که در صورت عدم رفع مشکل، کارتشان تعلیق می شود و همین اقدام باعث کاهش میزان کارتهای اجاره‌ای در استان شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: