به گزارش برنا،مرحله چهارم کارگاه تخصصی ناهنجارهای قامتی زنان روستایی و عشایری با حضور مربیان و کارشناسان حوزه ورزش بانوان برگزارشد.
مژگان سلطانی،سرپرست معاونت ورزش امور بانوان استان اردبیل در این باره گفت: این طرح، جزء طرح های ملی محسوب می شود که از سال ۹۶ شروع شد و حدود ۴ سال است که در استان برگزار می شود.
سلطانی افزود: تا بحال در سطح استان اردبیل، 110 روستا با جامعه 6500 نفر این زیر پوشش طرح انجام قرار گرفته اند که در سال 99 هم 100 نفر از بانوان استان اردبیل از نظر ناهنجاری های قامتی بررسی شدند.
وی بیان کرد: با توجه به وضعیت کرونا امیدواریم بتوانیم این طرح را همچنان در روستاهای استان انجام داده و به نتایجی که در این طرح مورد نظر است برسیم.
سرپرست معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل تصریح کرد: هدف اصلی این طرح بررسی وضعیت ناهنجاری های قامتی زنان روستایی است.
وی با اشاره به سبک زندگی و وضعیت کارهای زنان روستایی ادامه داد: بانوان روستایی بیشتر در معرض آسیب های جسمانی قرار دارند که لزوم اجرای طرح ناهنجاری های قامتی را نشان می دهد.
وی گفت: ناهنجاری‌های مربوط به گردن، شانه، ستون فقرات، لگن، زانو و پا در این طرح ارزیابی می‌شود و بررسی های صورت گرفته نشان می‌دهد زنان روستایی استان بیشترین ناهنجاری را در کمر و زانو دارند.
وی اضافه کرد: با نتایج حاصل از این طرح امید واریم برنامه های خوبی را در روستاها داشته باشیم که به اصلاح ناهنجاری های قامتی زنان کمک کرده و در توسعه ورزش روستایی گامی موثر برداریم.
سلطانی عنوان کرد: نتایجی که در سالهای گذشته بدست آمده راضی کننده بوده و همزمان با ارزیابی ها حرکات اصلاحی نیز به زنان روستایی آموزش داده می شود.
سرپرست معاون ورزشی بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان در پایان اضافه کرد: این طرح در رده های سنی 14 تا 50 سال اجرا می شود که متاسفانه میزان بروز ناهنجاری ها در بین این سنین نیز شایع تر است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: