به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ فرامرز محبوبی روز سه شنبه به رسانه‌ها گفت: ۸۲ واحد صنعتی در نیمه نخست امسال در استان سمنان با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۳۸ میلیارد ریال پروانه بهره‌برداری دریافت کردند و مشغول به فعالیت شده‌اند. 

وی با اشاره به اینکه این واحدهای صنعتی زمینه اشتغال حدود یکهزار و ۱۷۰ نفر را در استان فراهم کردند بیان کرد : از نظر تعداد صدور پروانه بهره برداری استان سمنان امسال هشت درصد افزایش در مقایسه با سال گذشته دارد. 

 معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد : امسال برای واحدهای صنعتی که جواز تأسیس اخذ کرده‌اند، سرمایه‌گذاری بالغ‌ بر ۵۱ هزار میلیارد ریال با اشتغال حدود ۱۵ هزار و ۳۰۰ نفر پیش‌بینی شده است.

محبوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون ، ۷۷۱ مجوز صنعتی در استان صادر شده است گفت: ۸۲ واحد صنعتی در استان پروانه بهره‌برداری و ۶۸۹ واحد نیز جواز تأسیس دریافت کردند. 

وی با اشاره به فراوانی پروانه های بهره برداری صادره در بخش صنعت اظهار داشت: بیشترین پروانه های صادره از نظر تعداد مربوط به گروه های کالایی ساخت مواد و محصولات شیمیایی ، محصولات لاستیکی و پلاستیکی و محصولات غذایی و آشامیدنیها و از نظر سرمایه گذاری انجام گرفته مربوط به گروه های کالایی محصولات کانی غیرفلزی ، محصولات لاستیکی و پلاستیکی و ساخت مواد و محصولات شیمیایی است.

استان سمنان یکی از قطب های صنعتی و معدنی شرق کشور، با داشتن حدود یکهزار و ۸۴۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری حدود ۷۶ هزار میلیارد ریال و اشتغال برای بیش از ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر، سهم قابل توجهی در رونق چرخه اقتصادی کشور دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: