به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با اشاره به جذب ۶۵ درصدی فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای در بازار کار گفت: درحال حاضر چهار هزار دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان در چهار دانشکده در شهرهای سمنان، شاهرود و امیرآباد دامغان تحصیل می کنند .

ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان یادآور شد:68 رشته کاردانی و کارشناسی مهارتی در این دانشگاه به منظور تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه ارائه می‌شود که از این تعداد 45 رشته در مقطع کاردانی و 23 رشته در مقطع کارشناسی است.

نقدی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد دروس در این دانشگاه به صورت کارگاهی و آزمایشگاهی برگزار می‌شود، بیان کرد: با توجه به آمار بالای اشتغال فارغ‌التحصیلان در این دانشگاه شاهد افزایش آمار پذیرش هستیم .

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت : ثبت نام اولیه پذیرفته شدگان جدید رشته های مختلف تحصیلی در تمامی دانشکده ها و آموزشکده های دانشگاه فنی و حرفه ای با توجه به شیوع ویروس کرونا صرفاً به صورت مجازی انجام می گیرد.

وی بیان داشت پیش بینی می شود برای دانشجویانی که ورودی مهر بوده و مدارک لازم برای قطعی نمودن ثبت نام را از طریق سامانه مجازی ثبت نام ارائه می نمایند، کلاس ها به صورت مجازی و از تاریخ 99/07/29 آغاز گردد.

نتایج نهایی پذیرش در مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org اعلام شده و مدارک لازم برای ثبت نام از پذیرفته‌شدگان در سایت سازمان سنجش درج شده است. همچنین کارنامه علمی حاوی رتبه متقاضیان در هر یک از کدرشته‌های انتخابی در بین متقاضیان این کدرشته‌ها در سهمیه مربوط، با توجه به نمره‌کل و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از کد رشته محل‌های انتخابی و سایر اطلاعات مفید دیگری همزمان با اعلام نتیجه در سایت سازمان سنجش قرار داده شده است.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: