به گزارش برنا، بهروز ندایی در جلسه استانی ستاد مقابله با بیماری کرونا تصریح کرد: با توجه به سرد شدن هوا و احتمال بروز بیماری های مختص این فصل باید پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک با جدیت اجرایی شود.

وی بیان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی مختص یک قشر و یا صنف خاص نبوده و نظارت ها در همه اصناف و قشرهای جامعه باید انجام شود.

ندایی برخورد با قلیان سراها را یادآور شد و افزود: در این خصوص باید بر اساس قانون انجام شده و با متخلفان که موجب به خطر افتادن سلامتی مردم می شوند، برخورد می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به کاهش استفاده از ماسک به ۴۲ درصد خواستار افزایش نظارت ها و فرهنگ سازی در این خصوص شد.

شهرام حبیب زاده افزود: در سطح کشور استان هایی که پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را رعایت کرده اند با وضعیت شیوع کمتری مواجه بوده اند.

وی گفت: با توجه به سردی هوا و احتمال شیوع انفلوآنزا باید نکات بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده شود تا میزان ابتلا به این بیماری نیز کاهش یاید.

حبیب زاده تصریح کرد: در حالت کلی آمار ابتلا در استان نسبت به هفته گذشته بهتر شده ، ولی این موضوع نباید بهانه ای برای کم توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۱۹ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که ۵۹ مورد در آی سی یو بوده و تعداد فوتی روزانه نیز در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر است.

وی گفت: با اینکه نسبت به برخی از استان ها ، استان اردبیل در رعایت پروتکل ها و فاصله اجتماعی خصوصا در عزاداری ها مناسب عمل کرده است، ولی همچنان  در بین برخی صنوف نیاز به بهبودی وجود دارد.

در این جلسه جمعی از مدیران و مسوولان مرتبط گزارشی از اقدامات انجام گرفته در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی و کنترل این بیماری ارائه کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: