به گزارش برنا،اکبر بهنام جو  در بازدید از شهرک صنعتی جدید مبتکران مشگین‌شهر گفت: شرایط ویژه پیش آمده از بیماری کرونا و نیز شدت گرفتن تحریم‌های یک‌جانبه استکبار جهانی موجب افزایش عزم و اراده سرمایه‌گذار کارخانه کامیون‌سازی جهت قطع وابستگی به خارج از کشور شده است.

وی افزود: اخیرا با همت سرمایه‌گذار این کارخانه و حمایت مجموعه دستگاه‌های متولی میزان تولید انواع قطعات کامیون از ۴۵ درصد به حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر خط ذوب وریخته‌گری و دستگاه‌های پرس ۲ هزار تنی و چهار هزار تنی مخصوص قطعات موتور و بدنه با احداث چهار سالن بزرگ در حال راه‌اندازی است.

او همچنین با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان سال جهش تولید اظهارداشت: سال گذشته خط بدنه، شاسی و اتاق خودرو توسط رییس‌جمهوری رسما  افتتاح شد و امسال با اختصاص ارز موردنیاز و راه‌اندازی خط تولید موتور شاهد جهشی در صنعت خودروسازی سنگین کشور خواهیم بود.

استاندار اردبیل افزود: راه‌اندازی این واحد بزرگ تولیدی نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی منطقه داشته و به ظرفیت عظیمی برای منطقه و کشور تبدیل شده است.

 وی گفت: کامیون تولیدی این کارخانه در تیپ‌های مختلف از جمله کامیون‌های دو محور، سه محور، دومحور کشنده ،کمپرسی و اتاق چوب باری و سه محورهای کشنده سنگین و کمپرسی ، باری خدماتی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: