به گزارش خبرگزارری برنا؛ "علی‌محمد رحمانیپور" مدیرعامل پست استان یزد در دیدار با "آیت الله محمدرضا ناصری" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در ایام شیوع کرونا بسیاری از کسب و کارها با مشکل مواجه شد، اظهار داشت: پست از جمله خدماتی بود که در این ایام با استقبال مردم مواجه شد و استقبال مردم به خرید و فروش اینترنتی، حجم کار در پست در ایام شیوع کرونا را به بیش از دو برابر رساند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط عادی در طول شش ماه حدود 500 هزار بسته توسط پست جابجا می‌شد، افزود: در شش ماهه نخست سال جاری میزان مرسولات پستی یزد به یک میلیون و 100 هزار بسته رسید.

رحمانی پور، بسته‌های پستی وارده به استان یزد در طول این مدت از ۱۵۸ هزار مورد به ۳۴۵ هزار مورد رسیده که نسبت به مدت مشابه سال از رشد ۱۱۹ درصدی برخوردار بوده است.

وی همچنین تعداد بسته های صادره از پست یزد را ۵۹ هزار مورد در شش ماه نخست سال گذشته اعلام کرد و گفت: این میزان در شش ماهه امسال با رشد 126 درصدی به ۱۳۲ هزار مورد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت پست استان یزد از فعالیت 204 واحد پستی در استان یزد خبر داد و یادآور شد: با احتساب دفاتر پیشخوان دولت، روزانه 3 هزار و 700 نفر در سطح استان برای دریافت خدمات پست به باجه ها و دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت مراجعه می کنند.

رحمانی پور ادامه داد: نامه رسان های یزد روزانه به 7 هزار و 500 مکان مراجعه می کنند و برخی نیروها گاهی تا 180 بسته در روز را به درب منازل و محل کار مردم می رسانند.

وی همچنین از توزیع 11 هزار سیم کارت بین سرپرستان خانوار در ایام شیوع کرونا خبر داد و گفت: با توجه به خدماتی که دولت می خواست به سرپرستان خانوارها ارائه دهد، تقاضا برای دریافت سیم کارت افزایش یافت که پست بخش قابل توجهی از این خدمات را در شهرها و روستاهای استان یزد به مردم ارائه داد.

وی از فعالیت 235 نیرو شامل پستچی و کادر اداری و ... در پست استان یزد خبر داد و گفت: 17 نفر از همکاران ما مبتلا به کرونا شدند و البته تلاش شد با ارائه آموزش های مورد نیاز، از میزان ابتلا به کرونا در بین نیروهای پست به دلیل حجم مواجهه نیروها با مردم، کاسته شود.

رحمانی پور ادامه داد: تلاش ما این بود که کمک کنیم مردم در این ایام کمتر از خانه ها بیرون بیایند و پستچی‌ها در این زمینه زحمات بسیاری متحمل شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: