به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، مهدی عسگری اظهار کرد: آموزش و پرورش مهمترین معادن را در دست دارد و باید در استحصال این معادن، که همان دانش‌آموزان هستند تلاش و تدبیر حداکثری داشته باشد. ما نسبت به دانش آموزان به عنوان امانت‌های ارزشمندی که به سیستم تعلیم و تربیت سپرده شده، مسئولیم.

 وی تصریح کرد: بودجه کنونی البرز حق این استان نیست. با توجه به تراکم بالای جمعیتی و ۵۰۰ هزار دانش آموز، لازم است تدابیر و پیگیری‌های جدی دراین زمینه صورت گیرد.

 نماینده مجلس خاطرنشان کرد: برخی خانواده‌ها علاوه بر نداشتن امکانات لازم برای دسترسی به آموزش مجازی، با مشکل هزینه پرداخت شارژ اینترنت هم مواجه هستند. این مسئله در سطح کلان باید در وزارت آموزش و پرورش بررسی و برنامه ریزی در خصوص تخصیص و جابجایی ردیف بودجه‌ی اعتبارات ورزشی، اردویی، تغذیه و... که در حال حاضر امکان استفاده در حوزه دانش‌آموزی و دانشجویی ندارد انجام شود تا امکان تحقق عدالت آموزشی برای آحاد جامعه فراهم شود.

عسگری اظهار کرد: طی نشست‌ با وزیر آموزش و پرورش، بحث‌های استخدامی، تبدیل وضعیت‌ها، روش‌ها و محتوای آموزشی، وضعیت اردوگاه‌های استان، اهمیت بومی گزینی، کمبودهای جدی در حوزه سرانه‌های آموزشی و ورزشی با ارایه گزارش مبسوط مورد پیگیری قرار گرفته است.

وی در پایان گفت: باید توجه ویژه‌ای به انتخاب معلمان برای دروس مرتبط با مهارت‌های زندگی به سبب معلم‌محور بودن آنان داشت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: