به گزارش خبزگزاری برنا؛ "دکتر سیدجلیل میرمحمدی" نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در جلسه جانمایی بیمارستان جدید میبد با اشاره به تجربه 20 ساله خود در حوزه درمان گفت: بیمارستان های خصوصی در حوزه درمان بار بیماران را بر  نمی‌دارند و مخصوصا در دوران شیوع کرونا هیچ کمکی به حوزه درمان جهت کم شدن فشار بر بیمارستانهای دولتی نکردند.

میرمحمدی با بیان اینکه بیمارستان میبد با ظرفیتی که در حال تکمیل‌تر شدن است تا سال های سال جوابگوی نیاز شهرستان خواهد بود اظهار کرد: باید هر توان و ظرفیتی که جهت کار آماده است بهتر است برای همین مجموعه خرج شود و با راه‌اندازی بیمارستان خصوصی در این شهر مخالفت کرد.

وی تصریح کرد: راه اندازی بیمارستان خصوصی در میبد اولین ضربه را به بیمارستان موجود و به تبع آن مردم خواهد زد زیرا در بیمارستان امام صادق(ع) کمک های بسیار خوبی به افراد نیازمند صورت گرفته و می گیرد در حالی که هزینه های بیمارستان خصوصی برای مردم قابل پرداخت نیست.
رئیس مجمع نمایندگان یزد ادامه داد: این در حالی است که طبیعتا خدمات درمانی مانند خدمات در سیستم هتل‌داری نیست که مردم نسبت به توان مالی خود از خدمات استفاده کنند و حق انتخاب داشته باشند، بلکه بیمار در سیستم درمانی مجبور است میزان تعیین شده هزینه را تقبل کند و چه بهتر که این خدمات در بیمارستان دولتی و با حداقل هزینه به آنها ارائه شود.
رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی استان یزد تاکید کرد: از مسئولین و دست اندرکارانی که پیگیر این موضوع هستند خواهش می کنم فکر تاسیس بیمارستان خصوصی را از ذهن پاک کنند.

به گفته نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی آنها باید هر توانی دارند برای تجهیز همین بیمارستان موجود جهت تقویت بخش هایی مانند فاز یک، اورژانس و پارکینگ و ... بگذارند، زیرا همین بیمارستان حداقل تا چهار دهه و برای جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر امکان ارائه خدمات دارد.
وی با اعلام حمایت همه جانبه از تقویت بخش درمان دولتی جهت رفاه حال مردم، بیان داشت: مردم ما توان پرداخت هزینه های کمرشکن بیمارستان های خصوصی را ندارند و وقتی می توان با کمترین هزینه به آنها خدمات خوب ارائه کرد، چرا باید زمینه مساعدی برای فشار اقتصادی مضاعف را برای آنها فراهم کنیم؟
دکتر میرمحمدی در ادامه با ارائه گزارشی از پیشرفت های صورت گرفته در تقویت مسائل درمانی در شهرستان، جهت تقویت این حوزه در سال های آینده نیز پیشنهاداتی ارائه و آمادگی خود برای کمک و حمایت کامل را اعلام داشت و در رایزنی تلفنی با برخی از مسئولین مرتبط این مسائل را پیگیری کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: