به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان،  مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با اشاره به اینکه این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی داشته است، گفت: دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از این مبلغ بابت تعمیر، مرمت، نگهداری و احداث ۱۹۹ مسجد در سطح استان هزینه شده است.

حجت‌الاسلام محمد کاروندگفت: اجرای امینانه وقف خیرین، اجرای نیت واقف، امانتداری موقوفات، جلوگیری از طمع‌ورزی به موقوفات و ترویج وقف با نیت‌های به روز به ویژه در زمینه علم و دانش از مهمترین رسالت‌های این سازمان است.

وی به برنامه‌های دهه وقف اشاره کرد و افزود: نشست‌های تخصصی با اصناف، هنرمندان، روحانیون در تمامی شهرستان‌ها، اجرای نیت واقفان خیراندیش، دیدار با خانواده شهدا، تجلیل از خانواده شهدا، برگزاری مراسم تجلیل از فعالان و اصحاب وقف و پخش مستند تلویزیونی موقوفات از مهمترین برنامه‌های این سازمان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان ادامه داد: راه اندازی کارگروه تولید و محتوای فضای مجازی با موضوع وقف، افتتاح چند پروژه سرمایه گذاری در شهرستان‌های سقز و مریوان از دیگر برنامه‌های این سازمان در دهه وقف است.

حجت‌الاسلام محمد کاروند گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در این شش‌ماهه انجام گرفته با توجه به شیوع ویروس کرونا بیش از ۲۰ هزار سبد غذایی بین نیازمندان حاشیه شهرها، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی توزیع شده است.

 
از ۲۴ مهرماه تا سوم آبان ماه به نام دهه وقف نامگذاری شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: