به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، احمد دیناری افزود: آخرین بار نیز امسال در چارچوب یکصد و نوزدهمین نشست کمیته فنی معاونت سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی تعداد هشت طرح سرمایه‌گذاری مورد بررسی قرار گرفت و رای موافقت اصولی با اجرای آنها صادر شد. 

وی عمده‌ترین موضوع طرحهای سرمایه‌گذاری در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایه دستی خراسان رضوی را شامل ایجاد مجتمع‌های گردشگری، هتل، سفره‌خانه سنتی و مراکز گردشگری سلامت برشمرد.

معاون اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری برای این تعداد طرح هزار میلیارد ریال با گنجایش ایجاد ۱۵۰ فرصت شغلی جدید است.

وی گفت: یکی از این طرحهای سرمایه‌گذاری متعلق به سرمایه‌گذار خارجی از کشور افغانستان است که با ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه و ایجاد ۳۰ فرصت شغلی اجرا می‌شود. 

دیناری همچنین به ویژگیهای طرحهای سرمایه‌گذاری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: از مهمترین ویژگی طرحهای بررسی شده در این دوره پراکندگی محل اجرای آنها در شهرستانهای مختلف استان به غیر از مشهد است. 

وی افزود: پیش از این نیز از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ طرح سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری خراسان رضوی موافقت اصولی دریافت کرده‌اند. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: