به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، در پیام مدیرکل ورزش و جوانان کردستان آمده است؛
 
تن زنده والا به ورزندگی است
که ورزندگی مایه ی زندگی است
به ورزش گرایی و سرفراز باش
که فرجام سستی سرافکندگی است
 
26 مهر لغایت 2 آبان ماه در تقویم کشورمان به عنوان هفته تربیت بدنی و ورزش نامگذاری شده است.
 
گرچه ورزش کردن مختص به زمان و مکان خاصی نیست و انسان اگر بخواهد در برابر هجوم بیماری های مختلف ایمن باشد باید از هر زمان و در هر مکانی از فرصت استفاده کرده و برای کسب تندرستی ورزش کند.
 
سال 99 در حالی آغاز شد که جهان و کشورمان ایران با میهمان ناخوانده ایی روبه رو شد که خیلی زود گسترش پیدا کرد و با درگیر کردن افراد زیادی نشان داد که قصد ندارد به این زودی ها برود.
 
ویروس کرونا با آمدنش و شیوع گسترده در میان افراد تهدیدی بزرگ علیه سلامت جامعه ایجاد کرد تا محکی باشد برای بدن هایی که تا چه حد آماده مبارزه با این چنین تهدیدهایی باشند و باری دیگر ارزش ورزش کردن و ورزیدگی بر همگان روشن شد.
 
بر هیچ کس پوشیده نیست که ورزش بهترین و کارآمدترین سلاح در برابر بیماری هایی است که سلامت ما را تهدید می کنند و اگر امروز برای ورزش کردن وقت کافی نگذاریم لاجرم در آینده زمان زیادی را صرف درمان بیماری ها خواهیم کرد.
 
تنها با گسترش ورزش و نهادینه کردن آن در میان عموم مردم و خانواده ها است که می توان به سلامت و تندرستی جامعه امیدوار بود چراکه با بالا رفتن سرانه فضای ورزشی به طور قطع نیاز کمتری به تخت های بیمارستان است و این سخن بزرگان بسیار به جا می نماید که همواره " پیشگیری بهتر از درمان است"
 
ورزش در بالا بردن روحیه و منش پهلوانی در میان افراد جامعه و افزایش هنجارهای مفید اجتماعی همچون انجام کارهای گروهی و همبستگی تاثیر بسزایی دارد.
 
 
به سختی دهد مرد آزاده تن
که پایان تن‌پروری بندگی است
ز ورزش میاسای و کوشنده باش
که بنیاد گیتی به کوشندگی است
 
دستگاه ورزش و جوانان استان کردستان در راستای رسالت اصلی خود که همان افزایش سلامت افراد جامعه از طریق نهادینه کردن ورزش و انجام فعالیت های بدنی و بهره وری از نیرو و ظرفیت توانمندی جوانان در باز تولید هنجارهای مفید در جامعه گام برداشته و همواره حفظ سلامت اجتماعی را شعار راه خود و آن را گنجینه پر بهای کشور می داند.
 
امیدوارم ورزشکاران کردستانی با تلاش مجموعه اداره کل ورزش و جوانان کردستان و هیات های ورزشی در کنار حمایت های مسئولین استانی بتوانند همواره نام کردستان و کشور عزیزمان ایران را در میادین مختلف ملی و بین المللی طنین انداز کنند.
 
در پایان اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش به تمامی جامعه ورزشی استان از تلاش ها و زحمات مسئولین استانی و کشوری، هیأت های ورزشی استان، همکاران تلاشگرم در دستگاه ورزش و جوانان کردستان، قهرمانان، پیشکسوتان، داوران، مربیان، خبرنگاران دیداری و شنیداری که همواره بار پوشش اخبار حوزه ورزش را بر دوش خود تحمل کرده اند تقدیر و تشکر می نمایم و از خداوند منان خواستارم تا ما را در خدمتگزاری هر چه بهتر جامعه ورزشی استان یاری رساند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: