به گزارش خبرگزاری برنا؛ علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آخرین وضعیت مربوط به کروناویروس در فارس ، نسبت به مرگ ۲۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری ابراز تاسف کرده و مجموع آمار جانباختگان این بیماری را از ابتدا تا کنون در فارس، هزار و ۱۹۵ نفر اعلام کرد.

اکبری با اشاره به انجام ۳۲۹ هزار و ۶۸۹ مورد نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان از ابتدای شیوع تاکنون، از افزایش موارد مثبت قطعی به ۶۹ هزار و ۱۱۳ نفر خبر داد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیرازهمچنین با ابراز نگرانی از بالا بودن موراد بستری بیماران مشکوک و دارای علامت کروناویروس طی روز‌های اخیر، این آمار را هم اکنون هزار و ۷۹ نفر اعلام کرد که از این تعداد، ۱۷۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند.

وی همچنین ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، مجموع آمار بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع تاکنون را که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۶۱ هزار و ۸۷۱ مورد اعلام کرد.

اکبری در ادامه گزارش امروز خود افزود: در حال حاضر روز‌های سختی را در دوران کرونا سپری می‌کنیم و متاسفانه طی ۴۸ ساعت گذشته، ۴۱ هم استانی را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده ایم.

وی با دعوت از عموم برای جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات و میهمانی ها، اظهار امیدواری کرد با همراهی مردم استان که تا امروز در کنار مدافعان سلامت بوده اند و با لطف خداوند و تلاش کارکنان حوزه سلامت بتوانیم این بیماری را مهار کنیم

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: