به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر محمود نوری شادکام با بیان این‌که در حال حاضر ۶۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، اظهار کرد: این آمار بیماران بستری یعنی این‌که بیمارستان‌ها باید به اندازه شش هزار بیمار انرژی مصرف کنند.

وی افزود: از روز گذشته بخش‌های مختلف بیمارستان‌های یزد در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفتند و این به معنای بحرانی بودن شرایط کرونا در این استان است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی با بیان این‌که بستری ۶۰۰ بیمار کرونایی انجام بیش از ۶۰ هزار سی تی اسکن را به کادر درمانی یزد تحمیل کرده است، گفت: حجم بالای خدمات مورد نیاز برای بیماران کرونایی رسیدگی به دیگر بیماران را با چالش جدی مواجه کرده است.

نوری‌شادکام در ادامه تأمین اکسیژن لازم برای بیماران کرونایی را از دیگر دغدغه‌های جدی استان در حوزه سلامت دانست و بیان کرد: هر بیمار کرونایی ۱۰ برابر بیمار معمولی نیازمند دریافت خدمات بهداشتی و درمانی است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش آمار بیماران کرونایی فقط در گرو همکاری مستمر مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی است.

معاون علوم پزشکی یزد در پایان با بیان این‌که متأسفانه ابتلا به کرونا در استان یزد خانوادگی شده است، گفت: فشار بیش از این به کادر درمانی امکان پذیر نیست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: