به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ امیر عمیدی اظهار داشت: با توجه به ابلاغ وزارت راه و شهرسازی، سهم شهرستان شاهرود از طرح اقدام ملی مسکن 1416 واحد است و 95 واحد نیز در شهرهای زیر 25 هزار نفر ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 24 واحد در شهر شاهرود در مرحله اجرای سقف اول است که عملیات اجرایی آن از چهار ماه گذشته توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان پیمانکار طرح اقدام ملی مسکن آغاز شده است. همچنین 72 واحد دیگر نیز در شهرک کوثر شاهرود در دست اجراست.

عمیدی با اشاره به تعداد ثبت‌نام کنندگان در طرح اقدام ملی مسکن در شرق استان سمنان، بیان کرد: در مجموع 2750 نفر در این طرح ثبت نام کردند؛ اما تا این لحظه تعدادی که مبالغ خود را واریز کرده اند؛ 240 نفر هستند که با توجه به قرعه کشی که به تازگی برگزار شد، 210 نفر در اولویت قرار گرفته‌اند.

وی عنوان کرد: این افراد در صورتیکه واریزی‌های بعدی را نیز انجام دهند؛ با توجه به قولی که بنیاد مسکن داده است، واحد آنان در ظرف یک سال آماده بهره برداری متقاضیان خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با بیان اینکه تأمین زمین جهت احداث 678 واحد انجام شده، افزود: جدای از 96 واحد در شهرک کوثر شاهرود، 96 واحد دیگر در شهرک فدک جانمایی شده که اکنون در حال صدور پروانه از شهرداری است. همچنین 56 واحد دیگر نیز در شهرک بهداری شاهرود پس از طی مراحل قانونی و صدور پروانه، احداث خواهد شد.

عمیدی با بیان اینکه متأسفانه افراد متقاضی در شهرهای زیر 25 هزار نفر تاکنون نسبت به پرداخت واریزی‌های خود اقدام نکرده‌اند تأکید کرد: آورده اولیه متقاضیان مبلغ 40 میلیون تومان است که باید توسط متقاضیان پرداخت شود.

وی عنوان کرد: همچنین یک میلیارد ریال نیز تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن بوده که در صورت درخواست متقاضی، آماده انجام مراحل و پرداخت آن هستیم؛ اما متأسفانه در شهرهای زیر 25 هزار نفر فقط در شهر مجن پرداختی‌های متقاضیان انجام شده و این در حالی است که متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن فقط تا پایان مهرماه فرصت دارند تا نسبت به واریز وجه اولیه اقدام کنند و در غیر این‌صورت از لیست این طرح حذف خواهند شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: