به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ رضا نقدی ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای استان ضمن معرفی کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری دانشگاه فنی و حرفهای استان سمنان به ارائه قابلیت های این استان از نظر دارا بودن فضای مناسب و پتانسیل های بالقوه آموزشی و پژوهشی اظهار داشت: این کانون در راستای حمایت از محققان، نوآوران، پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند و با هدف فراهم کردن بستری مناسب برای اجرایی کردن ایده‌های نوآورانه دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای ایجاد شده است.
نقدی خاطرنشان کرد: در این کانون فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی دانشجویان مرکز به صورت گروهی و یا انفرادی که منجر به نوآوری و کسب و کار می‌شود، از حمایت‌های دانشگاه برخوردار خواهند بود. 
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان اظهار کرد: کانون شکوفایی، خلاقیت و نوآوری آغاز راهی برای ورود به مرکز رشد بوده که متقاضی، ضمن تثبیت ایده، اطلاعات کافی در خصوص چگونگی ثبت شرکت و پذیرش در مرکز رشد را نیز کسب می‌کند.
محسن جهانشاهی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای گفت : رویکرد جدید این دانشگاه با توجه به سند راهبردی حوزه های پژوهش و فناوری را مبنای پیشرفت دانشگاه قرار داده ایم .
وی با اشاره به وجود 5400 شرکت دانش بنیان در کشور گفت : باید در حوزه نوآوری و خلاقیت پیشرفت داشته باشیم .
وی با بیان این که 40 تا 50 درصد بدنه شرکت های دانش بنیان را دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای تشکیل می دهند ، خواستار حمایت ویژه خیرین در این کانون ها شد .
سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای از وجود بیش از 1000 اختراع در دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد و بر تشکیل هسته ها بر اساس قابلیت ها و مزیت های استان تاکید کرد.
 جهانشاهی چشم انداز فعالیت های کانون شکوفائی خلاقیت و نوآوری دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان را بسیار مثبت ارزیابی نمود و برای حمایت و تعامل بیشتر با این دانشگاه ابراز امیدواری کرد .
 
در پایان پس از بحث و تبادل نظر و ارائه دفاعیات لازم، با ایجاد کانون شکوفایی خلاقیت و شکوفایی دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان موافقت شد.
شایان ذکر است دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به‌ عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآفرین در حال حاضر با داشتن بیش از 4 هزار دانشجو و 4 دانشکده در شهرستان‌های سمنان، شاهرود و امیرآباد دامغان، مشغول به فعالیت است.

 

 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: