به گزارش خبرگزاری برنا؛ "آیت الله محمدرضا ناصری یزدی" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در نشست ستاد راهبری سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه الان زمان انجام کارهای حاشیه ای نیست اظهار داشت: در شرایط فعلی یک سری فعالیت ها و کارها هست که باید انجام شود تا به سرعت مشکلات کشور برطرف شود.

وی رفع وابستگی به خارج کشور در عرصه های مختلف را یکی از این موارد دانست و عنوان کرد: بسیاری از مواردی هست که در جامعه ما توان تولید و خودکفایی آن را داریم ولی متاسفانه در ارتباط باآن کوتاهی های فراوانی صورت می گیرد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: نمونه این موارد در بحث خوراک دام است که الان گوشت، شیر، مرغ، تخم مرغ، ماهی و هر چیز دیگری که گران می شود آن را به خوراک دام نسبت می دهند و مردم باید گران فروشی های بی حد را تحمل کنند.

ناصری یزدی تصریح کرد: خوراک دام عمدتا از جو، سویا، کنجاله و ذرت تشکیل شده که واقعا می توان به راحتی با یک اقدام و روحیه جهادی زمینه ای فراهم کنیم که تمام نیاز کشور به این محصولات را در کشور تامین کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: برخی از مناطق کشور به دلیل کم آبی نمی توانند اقدام به کشاورزی در این سطح کنند ولی استان هایی از جمله چهارمحال و بختیاری، شیراز و برخی نقاط اصفهان واقعا می توانند به قطب تولید چنین محصولاتی تبدیل شده و بار زیادی از دوش مردم را بردارند.

وی افزود: متاسفانه در این زمینه کوتاهی های فراوانی صورت می گیرد و همین کوتاهی ها سبب شده که متاسفانه مسائل مشکلات بسیاری برای مردم به وجود آید و در کنار آن وابستگی ها به خارج از کشور ادامه دارد.

امام جمعه یزد یکی از مهمترین دلایل این مشکلات را سبک اشتباه آموزشی در ایران دانست و عنوان کرد: تا زمانی که ما تفکر، تعقل و تدین را در سبک آموزشی خود وارد نکنیم، قطعا نمی توان انتظار رفع همه مشکلات را داشته باشیم.

ناصری یزدی افزود: یکی از مهمترین اقداماتی که باید در ارتباط با قیمت ها انجام دهیم این است که زمینه ای فراهم شود تا قیمت نهایی برای تولید کننده در حوزه های مختلف به ویژه کشاورزی و دامپروری برای مردم کمتر شود تا آنها هم بتوانند با قیمت پایین تر به مردم عرضه کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: