به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر "محمود نوری شادکام" معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در یادداشتی شامگاه دوشنبه 5 آبان را سخت‌ترین شب مدیریت و کادر درمان استان یزد در مقابله با ویروس کووید 19 دانست.

نوری شادکام در این متن نوشته است:

ساعت ۲۲ دیشب اطلاع پیدا کردم دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان میبد از کار افتاده و مخزن اکسیژن بیمارستان هم فقط برای دو ساعت میتواند کسیژن بیمارستان را تامین نماید.
لحظه‌های پر استرسی برای همکارانم در بیمارستان و فرمانداری میبد بود. خوشبختانه با مدیریت فرماندار محترم و تامین فوری اکسیژن از شرکت های شهرستان مشکل ختم بخیر شد.
دیشب بیمارستان های ابرکوه، خاتم، شهید صدوقی و شهید رهنمون هم با کمبود اکسیژن، تخت بستری و دستگاه های کمک تنفسی مواجه شدند که لحظات پر استرسی را برای همکارانم در این بیمارستان ها رقم زد.
در حال حاضر حدود هشت صد بیمار کرونایی در بیمارستان های استان در حال دریافت خدمات درمانی هستند که ۱۵۰ نفر از این عزیزان در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.
هشت صد بیمار کرونایی معادل هشت هزار بیمار معمولی نیاز به اکسیژن، حمایت تنفسی و پرسنل کارآزموده دارد.
کار همکاران من در بیمارستان مشابه غریق نجاتی شده است که در پایین رودخانه مرتبا باید افراد غرق شده را نجات دهند، غافل از اینکه افراد خودشان و یا دیگرانی باید تلاش کنند که کسی به رودخانه سقوط نکند
خداوند در این شرایط بحرانی عاقبت همه ما را ختم بخیر گرداند.

قابل ذکر روز گذشته دکتر "ابراهیم سلمانی" سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی در نشست خبری روزانه ستاد مقابله با کرونا استان از روند صعودی ابتلا بیماران کرونا در دو هفته آینده در صورت عدم رعایت پروتکل ها توسط شهروندان خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه در روزهای گذشته روند ابتلا به نسبت جمعیت باعث شده استان یزد در کشور اول باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: