به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محسن عراقی‌زاده دمای هوای خراسان رضوی را در طول دو ماه باقیمانده از پاییز امسال به نسبت طبیعی‌تری پیش‌بینی و بیان کرد: بر این اساس میانگین دمای هوا در این استان ظرف آبان ماه جاری در حد طبیعی و در آذر ماه آتی نیم درجه بیشتر از حد طبیعی خواهد بود.

وی ادامه داد: درمای هوای مهر ماه امسال در سطح همه شهرستانهای استان خراسان رضوی "خنکتر" از مهر پارسال و همچنین دوره آماری ثبت شد.

مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دمای هوای خراسان رضوی در مهرماه امسال  ۱۵.۶ درجه سلسیوس بود که این میزان سال گذشته ۱۹.۶ درجه و در دوره آماری ۱۸.۵ درجه بوده است.

عراقی زاده افزود: طبق این بررسیها میانگین دمای خراسان رضوی در مهرماه امسال چهار درجه خنکتر از مهر پارسال و سه درجه خنکتر نسبت به یک ماهه دوره آماری بوده است.

وی ادامه داد: در مهر ماه امسال خنکترین شهر خراسان رضوی فریمان با میانگین دمای ۱۰.۹ درجه و گرمترین شهر استان بردسکن با میانگین دمای ۱۹.۷ بود.

مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دمای هوا طی مهر ماه امسال در مشهد  ۱۴.۹ درجه بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳.۷ درجه و نسبت به دوره آماری ۲.۶ درجه سلسیوس خنکتر بوده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: