به گزارش خبرگزاری برنا؛ دکتر "محسن حرازی زاده" مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد  با اشاره به آغاز این طرح از پنجم آبان ماه جاری، اظهار کرد: در سه روز نخست اجرای این طرح بیش از 6500 نفر از همشهریان از خدمات جمعیت هلال احمر استان بهرمند شدند.

وی افزود: پس از تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حضور داوطلبان و نیروهای مخلص، تعداد 72 پایگاه برای آموزش، فرهنگسازی و ترویج مواجهه با کرونا توسط هلال احمر و در قالب طرح آمران سلامت تشکیل شد که  در آن 216 نفرروزاز اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران مشارکت دارند.

حرازی زاده یزدی بیان داشت : در هر شهرستان تیمهای ۳ نفره در روز طی این طرح مشارکت کرده و با حضور در معابر پر تردد ، ضمن ارائه آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، هموطنانی که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله عدم استفاده از ماسک، نسبت به تردد در سطح معابر اقدام کرده را به رعایت پروتکل ها و همچنین احترام به سلامت دیگر هموطنان ارشاد می کنند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خاطرنشان کرد: همچنین با استفاده از ظرفیت خانه های هلال و تیم های سحر و سحاب در سطح استان با تجهیزات حفاظتی بهداشتی، بیش از 6 هزار و 569 نفر از هموطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق کردند که در همین راستا تعداد 3 هزار و 780 ماسک، و بیش از 120 لیتر مواد ضد عفونی و بروشور آموزشی توزیع شده است. 

حرازی زاده یزدی تصریح کرد: توسعه آموزش های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری بر مبنای جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی درمانی از قشر آسیب پذیر جامعه در مواجه با ویروس کرونا در سراسر کشور از اهداف اجرای طرح آمران سلامت است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد اعلام کرد: اجرای این طرح تا ۱۵ آبان ماه ادامه دارد و امیدواریم با جدی گرفتن تذکرها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، شاهد کاهش شیوع ویروس کرونا در سطح استان باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: