به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛قاسمی در نشستی با اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی سازمانهای غیردولتی با بیان این‌که تعداد تشکل‌های تخصصی در حوزه میراث فرهنگی در لرستان محدود است،اظهار کرد: افراد مختلفی از طریق سایر ادارات و به‌صورت غیرمستقیم، فعالیت‌های گردشگری را سرلوحه خود قرار داده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی  لرستان با بیان اینکه "خانه تشکل‌ها" یا "سمن سرا" را دو سال پیش در استان لرستان و در یکی از اماکن قدیمی و ثبت شده راه‌اندازی کردیم، افزود: برنامه‌ها و مراسمات نمایشگاه‌های مختلفی توسط تشکل‌ها در استان برگزار شده است و همواره به عنوان بازویی توانمند، همراه این اداره کل بوده‌اند.

قاسمی تصریح کرد: تشکل‌های مردم‌نهاد درزمینه توسعه توریسم، گردشگری و معرفی آثار تاریخی و طبیعی لرستان فعالیت‌های چشمگیری را انجام داده‌اند.

او همچنین خاطرنشان کرد: «امیدواریم با کمک تشکل‌های مردم‌نهاد فعالیت‌های خود را جهت پیشبرد اهداف نظام و معرفی استان لرستان در زمینه های مختلف پیش ببریم.

قاسمی اظهار امیدواری کرد: پس از پایان وضعیت بهداشتی حاکم بر جامعه به دلیل شیوع بیماری کرونا، میزبان نشست‌ها و همایش‌های مختلف برای معرفی آثار طبیعی و تاریخی استان لرستان باشیم.

 در این نشست  الیار عاصمی زاده به عنوان رئیس شورای هماهنگی، سمیه مراقی به عنوان مشاور رئیس شورا، امیر کرمیان عضو هیات رئیسه و بهناز ساجدی دبیر کمیته گردشگری شورای هماهنگی به همراه برخی از مدیران عامل و اعضای انجمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد فعال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری حضور داشتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: