به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، خلیل رنجبر ظهر امروز در آیین نمادین تجلیل از دانش آموزان با نیازهای ویژه برتر فرهنگی، هنری و ورزشی استان که به صورت نشست زنده برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش ها وفعالیت های ارزنده معلمان و دست اندرکاران حوزه آموزش وپرورش با نیازهای ویژه استان گفت: همزمان با این نشست 200 نفر از دانش آموزان دارای رتبه های برتردر 39 مدرسه استثنایی در شهرستان ها ومناطق  تابعه استان تجلیل شدند.

رنجبر ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این برنامه ها و ایجاد فضای شاد برای دانش آموزان گفت: این آیین به منظور تقویت انگیزه دانش آموزان، ایجاد اعتماد به نفس، تقویت خودباوری و نشاط افزایی برگزار شد.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان افزود: تقدیروتجلیل بهانه ای است تا دانش آموزان در عرصه های مختلف به رقابت بپردازند واهمیت دادن به آنها سبب می شود تا با ارتقای بهداشت روان به جایگاه اجتماعی متناسب با توانمندی های خود دست یابند.

وی با بیان اینکه اولین دغدغه دست اندکاران تعلیم وتربیت در مدارس تأمین نیروهای کیفی در جامعه است، افزود: برگزاری جشن و نشاط باعث رشد وتکامل وجودی یک دانش آموز در ابعاد جسمانی، شناختی، عاطفی، اخلاقی ومعنوی می شود .

رنجبر گفت: تربیت شهروندانی فعال، بانشاط، مسئولیت پذیر، پویا و دارای مهارت های فردی و اجتماعی در آموزش وپرورش با نیازهای ویژه اهمیت زیادی دارد.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی اعلام کرد: دانش آموزان با نیازهای ویژه ثابت کردند که با وجود محدودیت هایی که دارند با تکیه بر همت واراده بلند خود می توانند بعنوان فردی تأثیرگذار، موفق ، کارآمد و ارزنده در زندگی واقعی عمل کنند.

رنجبر در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان با نیازهای ویژه توانمندی ها خاصی دارند که باید شکوفا شود، افزود: شناسایی وشکوفایی این استعدادها نیاز به توجه معلمان در مدرسه و والدین در کانون خانواده دارد.

وی با بیان اینکه تعلیم وتربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه پیچیده و تخصصی است ، عنوان کرد: آینده خوب برای دانش آموزان با نیازهای ویژه با برنامه ریزی صحیح و پیش بینی نیازهای آنها شروع می شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: