به گزارش برنا،اکبر بهنام جو در جریان بازدید از پروژه بازگشایی تونل اردبیل _ آستارا اظهار کرد: ۲۰میلیارد تومان اعتبار برای بازگشایی لاین دوم این مسیر در سفر رییس جمهور به استان اردبیل تامین شده که به گفته پیمانکار کارهای اساسی آن تا پایان سال انجام می شود.

وی بیان اینکه تونل اردبیل _ آستارا به جهت کم عرض بودن جوابگوی ترافیک سنگین مسافران نبوده گفت: یکی از اساسی ترین دغدغه های مردم استان، مسافران تابستانی و نوروزی وجود ترافیک سنگین در گردنه حیران بخصوص در داخل تونل و حوالی آن بود که این مشکل را سال دیگر نخواهیم داشت.

استاندار اردبیل تصریح کرد : دستگاه های گودبرداری در حال انجام عملیات اجرایی تونل هستند که تا پایان آبان ماه به دهانه اصلی بازگشایی خواهند رسید که همزمان در جبهه دیگر نیز این کار انجام خواهد شد.

بهنام جو با اشاره به اینکه علاوه با ایجاد این تونل ارتباط بین اردبیل و شمال کشور تسهیل می شود افزود: روزهای تعطیل بخصوص روزهای جمعه و پنجشنبه این مسیر با ترافیک سنگین مواجه می شود که امیدواریم با ساخت این تونل و تعریض جاده اصلی این مسیر گردشگری برای استان بسیار حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در همه محورهای اصلی کارگاه های راه سازی فعال هستند افزود: با تلاش و پیگیری راه و شهرسازی استان پیمانکارهای خوبی در مسیرهای مختلف انتخاب شده اند و با تجهیزات کامل در مسیرهای گرمی_ بیله سوار، اردبیل_ سرچم، نیر _ سراب، کلور _ درام، تونل اردبیل _ آستارا و گرمی پارس اباد فعالیت های خوبی شروع شده و با ردیف اعتباری خوب تا ۱۴۰۴ بیشتر راه های اصلی استان چهار بانده می شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: توسعه راه های استان از دو بانده به چهار بانده ، منطقه را از بن بست اقتصادی خارج می کند و از میزان تصادفات جاده ای نیز کاسته می شود.

استاندار اردبیل به همراه معاون امور عمرانی از پروژه مسیر اردبیل به سمت آستارا بازدید و در جریان آخرین وضعیت این پروژها قرار گرفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: