به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، محمد حسین محمدی، طول شبکه آبرسانی شهری استان را چهار هزار و ۵۶۱ کیلومتر اعلام کرد و گفت: این مقدار اکنون به پنج هزار و ۴۴۰ کیلومتر افزایش یافته که بیش از ۱۹ درصد رشد دارد.

 
 محمدی افزود: تعداد شهر‌های تحت پوشش آب استان در سال ۹۲، ۲۴ مورد بود که اکنون به ۲۷ شهر افزایش یافته و جمعیت برخوردار از آب سالم و بهداشتی نیز از ۹۹.۹ درصد به ۱۰۰ درصد ارتقا یافته است.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد منابع آبی استان کردستان از آب‌های سطحی و سد‌ها و ۴۰ درصد نیز از سفره‌های زیرزمینی تامین می‌شود، افزود: میزان تولید آب شهری در ابتدای سال 92، ۱۰۱ میلیون و ۸۶۰ هزار مترمکعب بود و براساس آخرین آمار، این رقم اکنون ۱۱۷ میلیون و ۵۶۶ هزار مترمکعب است که ۱۵ درصد بیشتر شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان به افزایش تعداد شهر‌های برخوردار از سیستم فاضلاب از ۱۸ به ۲۳ شهر اشاره کرد و یادآور شد: طول شبکه جمع‌آوری و دفع فاضلاب شهری این استان از ابتدای سال ۹۲ تاکنون ۲۶ درصد افزایش یافته یعنی از یک هزار و ۸۲۴ کیلومتر به ۲ هزار و ۳۰۴ کیلومتر رسیده است.

محمدی با اشاره به رشد ظرفیت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در مدار از ۱۴۴ هزار مترمکعب در شبانه‌روز  به ۲۱۸ هزار مترمکعب در سال جاری، تاکید کرد: در این مدت تعداد ایستگاه‌های پمپاژ آب هم از ۳۱ به ۴۶ باب افزایش یافت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: