به گزارش برنا، اکبر بهنام جو در بازدید از دانشکده کشاورزی در حال احداث شهرستان مشکین شهر اظهار کرد: بزرگترین پروژه آموزشی شهرستان، دانشکده کشاورزی و سالن ورزشی در ورودی شهر مشکین شهر از سال۸۹ به دلایلی راکد مانده و باید با تامین اعتبار مناسب این ظرفیت بزرگ مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در رابطه با واحدهای راکد تولیدی و صنعتی گام های خوبی برداشته شده، افزود: از سال۹۷ سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صنعت،معدن و تجارت استان پروژهای راکد را احصا کرده و برای فعال کردن آنها اقدامات اساسی انجام داده اند و برای پروژه های آموزشی نیز برنامه ریزی کرده ایم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: مصمم هستیم با کمک نماینده مشکین شهر و تلاش رییس دانشگاه محقق اردبیلی این مجموعه برای ۱۴۰۰ آماده پذیرش دانشجو در رشته های کشاورزی قرار گیرد.

وی ادامه داد:۱۵۰ دانشجو در مشکین شهر در یک ساختمان استیجاری آموزش و پرورش تحصیل می کنند که با تکمیل این ساختمان استاندارد و مناسب، با افزایش دانشجو و هیات علمی نیز مواجه می شود.

اکبر بهنام جو گفت: ۸ میلیارد تومان برای تکمیل فاز اول این ساختمان نیاز است که۴ میلیارد تومان از طریق پارک علم و فناوری استان تامین می شود و ۲ طبقه این ساختمان در اختیار پارک علم و فناوری قرار می گیرد که هم مشکل پارک برطرف می شود و هم دانشگاه از وضعیت استیجاری خارج می شود.

وی با اشاره به اینکه حضور پارک علم وفناوری در این واحد یک ظرفیت بزرگ برای دانشجویان خواهد بود، افزود:دانشجویان در ادامه تحصیل با شرکت های دانش بنیان اشنا می شوند و برای ادامه تحصیل، اشتغال و زندگی خود به راحتی می توانند تصمیم بگیرند.

استاندار اردبیل اظهار کرد: دانشجویان علاوه بر تحصیل در این دانشکده با نوع مهارت آموزی آشنا می شوند و در حین فارغ التحصیلی بازار کار و اشتغال خود را به راحتی پیدا می کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: