به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان، محمد دستورانی ابراز داشت: شیوع ویروس کرونا، شرایط ویژه‌ای را در جامعه رقم زده و افراد و مشاغل مختلف تلاش می‌کنند تا شرایط زندگی خود را بر اساس مقابله با این بیماری تطبیق دهند و آموزش و پرورش استان سمنان نیز با راه‌اندازی استودیوی آموزش به دنبال تولید محتوا و ارایه آموزش به دانش‌آموزان بر بستر فضای مجازی، متناسب با شرایط فعلی است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی استودیوی آموزش در ارتقای کیفیت آموزش و تولید محتوا موثر است، اظهار داشت:  استودیوی تولید محتوای الکترونیکی برای دانش آموزان در اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان راه‌اندازی شده است و سرگروه‌های آموزشی می‌توانند از این فضا برای تولید محتوا استفاده کنند.

وی اضافه کرد: برخی کلاس‌های درس در استان سمنان هوشمند هستند و از این کلاس‌ها نیز برای تولید محتوا و ارتقای آموزش در بستر فضای مجازی استفاده می‌شود.

دستورانی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان سمنان  مانند سایر مناطق کشور، فعالیت خود را از ۱۵ شهریورماه  امسال با تجربه حاصل از ماه‌های پایانی سال تحصیلی گذشته آغاز کرد و دانش‌آموزان به صورت حضوری و غیرحضوری، مطالب درسی را دریافت کردند  و اکنون با افزایش شیوع کرونا و  باتوجه به تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان سمنان و برای حفظ سلامت همکاران و دانش آموزان، برنامه‌های آموزشی مدارس استان در هفته پیش رو تا روز جمعه بیست و سوم آبان، به طور کامل مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۱۱۸‌ هزار و ۴۶۴ دانش‌آموز در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در استان مشغول به تحصیل هستند و در زمینه استقبال از  شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد»  سمنان جزو استان‌های برتر و شاخص است و حتی در برخی موارد از میانگین کشور بالاتر است.

براساس آخرین گزارش‌ها شهرستان های استان سمنان در وضعیت فوق بحرانی و قرمز قرار دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: