به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، خلیل رنجبر رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان با اعلام خبر اجرای طرح بشری با مشارکت حوزه امور بانوان استان، هدف از اجرای این طرح در مدارس دخترانه دوره متوسطه را برقراری عدالت در زمینه دسترسی به امکانات بهداشتی، ارتقای سلامت دانش آموزان دختر با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار عنوان کرد.

رنجبر پیش  از ظهر امروز درمراسم نمادین آغاز اجرای این طرح که در متوسطه  با نیازهای ویژه گلها در سنندج برگزار شد، گفت: سلامت دوره نوجوانی ، نشاط و شادابی در سن بلوغ می‌تواند تضمین‌کننده سلامت فردای جامعه باشد.

 وی با برشمردن ویژگی‌های خاص دوران نوجوانی و اهمیت سلامت جسمانی، عاطفی و روانی در این دوران برای والدین و دانش‌آموزان گفت: دختران دانش‌آموز امروز مادران فردای جامعه هستند که این خود مستلزم آموزش‌های لازم به این قشر است.

وی با اشاره به طرح بشری واهمیت برگزاری برنامه هایی درزمینه بهبود وضعیت بهداشتی آموزشی دانش آموزان دخترتأکید کرد: دوران نوجوانی یک انقلاب درونی است که دانش آموزان در این دوران به تحولات جسمانی و روانی دست می یابند.

رنجبر اظهار کرد: با وجود ارتقای سطح آگاهی خانواده‌ها نسبت به مسائل رشد تربیتی و جسمی دختران، اما برخی دانش آموزان دختر دوره متوسطه به ویژه در مناطق محروم آمادگی مواجه شدن با تغییرات دوره حساس نوجوانی را ندارند بنابراین در این طرح تلاش می شود تا دانش آموزان با شناخت و آگاهی بهتر با دوران بلوغ آشنا شوند .

رئیس آموزش وپرورش استثنایی  گفت: هدف از اجرای این طرح برقراری عدالت، ارتقای سلامت ، بهداشت جسمی و روانی دانش آموزان  و افزایش انگیزه دانش آموزان مناطق محروم می باشد.  

وی افزود: اجرای مطلوب و مناسب این طرح‌ها زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا سطح بهداشت و سلامت دانش‌آموزان ارتقا یابد و برای دستیابی به این امر باید تلاش همه‌جانبه‌ای انجام شود.

رنجبر گفت: برقراری عدالت در زمینه دسترسی به امکانات بهداشتی، ارتقای سلامت و افزایش سطح انگیزش دانش آموزان دختر و ارتقای آگاهی آنان در خصوص احکام ویژه مربوط حایز اهمیت است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: